Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Součástí zařízení je software pro následující operační systémy: ● Windows 2000 ● Windows Server 2003 (32 a 64 bitů) Další informace o přechodu ze systému Windows 2000 Server na systém Windows Server 2003, použití funkce Ukázat a tisknout systému Windows Server 2003 nebo tisku a službách terminálu systému Windows Server 2003 najdete na adrese http://www.microsoft.com/. ● Windows® XP (32 bitů) ● Macintosh OS X V10.2.8, V10.3.9, V10.4.3 ● Windows Vista (32 a 64 bitů) 14Ze souborů, které instalační CD obsahuje, se přímo podpora OS vyčíst nedá.
Ja bych se chtel zeptat, jestli nekdo nema podobny problem jako ja.
Na Ubuntu HH 8.04 mi HP LaserJet 1005 chodila jak pila, s prechodem na 8.10 prestala tisknout. Znovu jsem nainstaloval ovladace od HP a nic. Odinstalovaj jsem to a zase nainstaloval. Zkusil ji pripojit na jine USB a vsechna ostatni zarizeni jsem odpojil. Take nepomohlo.
Tiskarna se tvarri jako obsazena a ve fronta zustane nevytisteny dokument.
Po zapnuti tiskarny mi cervenou kontrolkou 5x blikne kratce a pak 1x dlouze a 1x krátce. Pak se rozsviti zelene. A nic, netiskne.
systém ji normalne vidi, cte stavy, takze to nejak komunikuje.
Není v systému jako zakázaná? (v KDE - povolit tiskárnu, Gnome nevím) a v každém případě smazat nevytištěný dokument a zkusit tisk znovu. Občas mi dělá problém s tiskem dokument s českou diakritikou v názvu. Testovací stránku to vytisklo?
Díky, ale už jsem to vyřešil - je to v postupu instalace a pripojeni.
1. nechat tiskárnu odpojenou
2. nainstalovat ovladače - a restart
3. připojit vypnutou! tiskárnu
4. zapnout tiskárnu
HotLine u HP o tom nic neví a na linux se tváří velmi nepřívětivě.
T.
Tiskni
Sdílej: