Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Co se vám zdá lepší?
Jasně logičtější je druhá možnost - každý úsek výpisu je pak jeden odstavec.
navíc nefunguje číslování řádků
Mně funguje tohle: nastavit u výchozí stylu (ještě před začátkem psaní) nezahrnovat do číslování řádků a číslování pak explicitně povolit jen u stylu pro výpis kódu a pak číslování zapnout přes Nástroje -> Číslování řádku
Pak se ale musí konec každého řádku ručně zrušit a vložit „line break“
Na to by možná šlo napsat nějaké makro (pokud bude těch úseků hodně, určitě se to vyplatí).
Co se vám zdá lepší?
Jasně logičtější je druhá možnost - každý úsek výpisu je pak jeden odstavec.
Dík, že jsi mi to potvrdil, už jsem měl obavy, že všechny styly jsou předdefinované, aby se to používalo „co řádek to odstavec“.
Mně funguje tohle: nastavit u výchozí stylu (ještě před začátkem psaní) nezahrnovat do číslování řádků a číslování pak explicitně povolit jen u stylu pro výpis kódu a pak číslování zapnout přes Nástroje -> Číslování řádku
Mohl bys mi to prosím tě popsat ještě podrobněji nebo přiložit soubor s ukázkou? Nedaří se mi číslovat řádky, ale pouze odstavce. Takže číslo se ukáže jen u prvního řádku, protože celý výpis je jeden odstavec.
Mohl bys mi to prosím tě popsat ještě podrobněji nebo přiložit soubor s ukázkou?
Výchozí
: karta Číslování
- odškrtnout Zahrnout tento odstavec...
Předformátovaný text
odvodit nový styl (třeba Zdroják
) a u něj Zahrnout tento odstavec...
zaškrtnoutNástroje
→ Číslování řádku...
a v tom dialogu ještě upravit interval zobrazování (default je po 5 řádcích) popř. si pohrát se styly a umístěnímSnad je to pochopitelné, přikládám ukázku.
Tak jsem ještě zkoušel hledat a vypadá to, že to asi (nějak rozumně) nepůjde (na druhou stranu, je problém něco najít, protože 2/3 stránek jsou o tom, že k OOo jsou k dispozici zdrojáky).
Navíc, myslel jsem si, že tohle číslování by šlo znásilnit, aby se posunulo dovnitř stránky, což bohužel nejde. Takže bych to viděl, že se použije "co řádek, to odstavec" a pro mezery mezi 2 nezávislými výpisy vytvořit styl typu "Zdroják - první řádek" (ačkoliv je to ohavnost).
A ještě zbytečná (tohle jste určitě už zvažoval) otázka - co takhle použít jiný nástroj? Jestli je to pro tisk, tak LaTeX má na tohle balíček, jestli je to na web, tak jsem někde viděl JavaScript, který volitelně čísla řádků přidal...
(vložit jako přílohu mi nejde, háže to chybu).
Content-type
je příliš dlouhý?
Přesně tak(vložit jako přílohu mi nejde, háže to chybu).
Content-type
je příliš dlouhý?
Tiskni
Sdílej: