Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀
Apple představil nové čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Pro s čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Air s čipem M5 a Studio Display a nový Studio Display XDR.
Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.
Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
mám na počítači dvě grafické karty (jednu na starší Nvidii AGP, a druhou hodně starou Ati na PCI), a nefunguje mi hibernace. Počítač po probuzení vytuhne. Můžu se k němu připojit přes SSH - Xka vytěžují procesor na plno, dají se shodit, ale po jejich restartu začnou zase vytěžovat procesor.
Když pustním Xka jen na té grafické kartě, která je nastavená v biosu jako "Init Display First", tak vše funguje bez problému. Když ale hibernuji s Xkami puštěnými na té druhé, tak to zatuhne (zatuhne to, i když jsem hibernoval úplně bez Xek a spustil je až potom).
Problém jsem již, zatím bez odezvy, reportoval na Launchpadu - je tam víc podrobností.
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá nějaké tipy, jak by to šlo obejít/rozchodit. Zkoušel jsem si hrát s vbetool, ale nepodařilo se mi najít jak se dá určit, ke které grafické kartě bude přistupovat.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: