Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
protože migruji rodinný počítač z Windows na KUbuntu, chtěl bych (musím) rozběhat pod ním Brickscad. Funguje mi *krásně* pod Gentoo. Na Kubuntu mi však hází chyby. Nainstaluje se v pořádku, ale při spouštění si stěžuje, že nemůže nainicializovat OpenGL a stěžuje si na něco ohledně paměti (chce si rezervovat nějakou paměť - je možné, že to má souvislost, nevím však jakou).
Moje podezření buď:Ubuntu nemá zkompilované wine s řádnou podporou OpenGL (nepravděpodobné)
nebo (zdá se, že aktualizace na wine 1.0-rc1 už tento problém nemá) :OpenGL knihovna (opengl32.dll) by si ráda rezervovala paměť, Ubuntu jí to však nedovolí (AppArmor?)
nebo: jiná příčina, která mi zůstává utajena.
Co vyplivne wine při spouštění:
lada-jr@hrouda:~/.bin/brickscad/drive_c/Program Files/Bricscad$ export WINEPREFIX=/home/lada-jr/.bin/brickscad
lada-jr@hrouda:~/.bin/brickscad/drive_c/Program Files/Bricscad$ wine bricscad.exe
Could not load Mozilla. HTML rendering will be disabled.
wine: configuration in '/home/lada-jr/.bin/brickscad' has been updated.
err:module:attach_process_dlls "opengl32.dll" failed to initialize, aborting
err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"C:\\Program Files\\Bricscad\\bricscad.exe" failed, status c0000005
Při instalaci je všechno ok. Hází kdejaké chyby, ale totožné s těmi na mém Gentoo (kde to fakt funguje bez jakékoli změny perfektně)
Někdo nějaký nápad čeho se chytit, na co se podívat, co ověřit?
Ještě bych dodal, že OpenGL funguje, DRI také. Jediný problém mám když pustím glxgears a dám je maximalizovat (nebo zvětším příliš), začnou se mi objevovat žluté artefakty. Při malých rozměrech to však nevadí. Je to šmejdka grafika na OpenChrome ovladači - nějaká integrovaná na desce.
Tiskni Sdílej: