OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.
Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.
Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.
K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.
Všem vše nejlepší do nového roku 2026.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.
Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().
Byla vydána nová verze 25.12.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Společnost Valve publikovala přehled To nej roku 2025 ve službě Steam aneb ohlédnutí za nejprodávanějšími, nejhranějšími a dalšími nej hrami roku 2025.
Jun 1 17:18:17 ubuntu-server named[5741]: zone
0.0.10.in-addr.arpa/IN: NS 'ns.0.0.10.in-addr.arpa' has no address records (A or AAAA)
zone "trendex.zbr" {
type master;
file "/etc/bind/pz/trendex.zbr";
};
zone "0.0.10.in-addr.arpa" {
type master;
file "/etc/bind/pz/10.0.0";
};
@ IN SOA ns.trendex.zbr. sranda.trendex.zbr. (
2008060101 ; serial
8H ; Refresh
2H ; Retry
4W ; Expire
1D) ; Minimum TTL
NS ns
12 PTR ns
14 PTR milanuv
$TTL 3D @ IN SOA ns.trendex.zbr. sranda.trendex.zbr. (
2008060101 ;
8H ; Refresh
2H ; Retry
4W ; Expire
1D) ; Minimum TTL
NS ns
ns IN A 10.0.0.12 ; zaznam A pro ns.trendex.zbr. tu ocividne je....
milanuv IN A 10.0.0.14
NS ns 12 PTR ns 14 PTR milanuvV tehle casti maji byt FQDN, nemylim li se....
Tiskni
Sdílej: