abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:44 | Zajímavý software

    Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 19:11 | IT novinky

    Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:33 | Zajímavý software

    AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.1. 20:44 | IT novinky

    Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    8.1. 16:33 | Zajímavý projekt

    Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.1. 14:11 | IT novinky

    Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    8.1. 02:11 | Komunita

    Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    7.1. 17:22 | Zajímavý článek

    Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (2%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (11%)
     (53%)
    Celkem 316 hlasů
     Komentářů: 7, poslední 8.1. 15:35
    Rozcestník

    Dotaz: synchronizace Nokia 6234 pres OBEX

    Prom avatar 3.6.2008 15:47 Prom | skóre: 10 | Praha 5
    synchronizace Nokia 6234 pres OBEX
    Přečteno: 957×
    dostal jsem od Vodafonu Nokii 6234 za par kacek, nechal jsem se umluvit od prodavace, ze je to naslapany stroj oproti mnou vybranemu SE - ach, jaky omyl.

    ani za nic se mi nedari synchronizovat tento stroj pres opensync 22 nebo 36 - pricemz jsem pouzival tento nastroj velmi uspesne pro svuj stary SE K750.

    pri spusteni synchronizace (pres bluetooth channel 11) je vystup tento:
    Synchronizing group "n2file"
    Member 1 of type file-sync just connected
    received contact dsession
    received event dsession
    received note dsession
    Member 2 of type syncml-obex-client just connected
    All clients connected or error
    Member 1 of type file-sync just sent all changes
    Member 2 of type syncml-obex-client had an error while getting changes: Not found (0x44)
    Member 2 of type syncml-obex-client just disconnected
    Member 1 of type file-sync just disconnected
    All clients have disconnected
    The sync failed: Unable to read from one of the members
    Error while synchronizing: Unable to read from one of the members
    
    Nepomaha zmenit nazvy contacts, notes, events atd. stale je tam ten Not found a to i v pripade, ze do konfigurace neuvedu ani jednu z techno "databazi".

    Na dovrseni vseho se mi nepodarilo telefon sesynchronizovat ani s mym (ciste hernim) windows boxem pres original PC Suite, protoze telefon vyberove ignoruje diakritiku - a polozky Novak a Novák povazuje za dva odlisne pripady. Prepisovat vsechny kontakty bez diakritiky neni dobrou volbou, to radsi zmenim znovu telefon.

    Nejradsi bych to reklamoval jako vadny vyrobek - ja tu synchronizaci k praci proste potrebuji... Nemate nekdo prosim zkusenost se synchronizaci s timto mobilem ? Verze knihoven opensync, libSyncML atd. ? Firmware mobilu ? Muj je:
    Nokia 6234
    30-03-07
    RM-123
    (c)Nokia
    
    Language:
    V 05.43
    30-03-07
    RM123_145_-
    (c)Nokia
    DVF
    
    slax - nový pohled na svět...

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.