abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:22 | IT novinky

    Eric Lengyel dobrovolně uvolnil jako volné dílo svůj patentovaný algoritmus Slug. Algoritmus vykresluje text a vektorovou grafiku na GPU přímo z dat Bézierových křivek, aniž by využíval texturové mapy obsahující jakékoli předem vypočítané nebo uložené obrázky a počítá přesné pokrytí pro ostré a škálovatelné zobrazení písma, referenční ukázka implementace v HLSL shaderech je na GitHubu. Slug je volným dílem od 17. března letošního

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Zajímavý projekt

    Sashiko (GitHub) je open source automatizovaný systém pro revizi kódu linuxového jádra. Monitoruje veřejné mailing listy a hodnotí navrhované změny pomocí umělé inteligence. Výpočetní zdroje a LLM tokeny poskytuje Google.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:44 | Zajímavý software

    Cambalache, tj. RAD (rapid application development) nástroj pro GTK 4 a GTK 3, dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0. Instalovat jej lze i z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 14:55 | Nová verze

    KiCad (Wikipedie), sada svobodných softwarových nástrojů pro počítačový návrh elektronických zařízení (EDA), byl vydán v nové major verzi 10.0.0 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 13:22 | IT novinky

    Letošní Turingovou cenu (2025 ACM A.M. Turing Award, Nobelova cena informatiky) získali Charles H. Bennett a Gilles Brassard za základní přínosy do oboru kvantové informatiky, které převrátily pojetí bezpečné neprolomitelné komunikace a výpočetní techniky. Jejich protokol BB84 z roku 1984 umožnil fyzikálně zaručený bezpečný přenos šifrovacích klíčů, zatímco jejich práce o kvantové teleportaci položila teoretické základy pro budoucí kvantový internet. Jejich práce spojila fyziku s informatikou a ovlivnila celou generaci vědců.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    20.3. 04:44 | Zajímavý článek

    Firefox 149 dostupný od 24. března přinese bezplatnou vestavěnou VPN s 50 GB přenesených dat měsíčně (s CZ a SK se zatím nepočítá) a zobrazení dvou webových stránek vedle sebe v jednom panelu (split view). Firefox Labs 149 umožní přidat poznámky k panelům (tab notes, videoukázka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.3. 00:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.9 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 146. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.3. 00:11 | Zajímavý software

    Dle plánu byla vydána Opera GX pro Linux. Ke stažení je .deb i .rpm. V plánu je flatpak. Opera GX je webový prohlížeč zaměřený na hráče počítačových her.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    19.3. 19:22 | Nová verze

    GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.27.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.3. 04:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace (technické detaily) o bezpečnostním problému Snapu. Jedná se o CVE-2026-3888. Neprivilegovaný lokální uživatel může s využitím snap-confine a systemd-tmpfiles získat práva roota.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1127 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník

    Dotaz: Mandriva 2008.1 - pád panelu

    7.6.2008 15:33 heyjoe
    Mandriva 2008.1 - pád panelu
    Přečteno: 282×
    Zdravím, při startu mi spadne Panel - zmizí a oznámí mi bug. Poraďte prosím co s tím. Díky. Tohle to vypíše

    Distribution: Mandriva Linux release 2008.1 (Official) for i586 Gnome Release: 2.22.0 2008-03-26 (Mandriva) BugBuddy Version: 2.22.0

    System: Linux 2.6.24.4-laptop-3mnb #1 SMP Mon May 5 18:19:14 EDT 2008 i686 X Vendor: The X.Org Foundation X Vendor Release: 10400090 Selinux: No Accessibility: Disabled GTK+ Theme: Ia Ora Smooth Icon Theme: gnome

    Memory status: size: 0 vsize: 0 resident: 0 share: 0 rss: 0 rss_rlim: 0 CPU usage: start_time: 0 rtime: 0 utime: 0 stime: 0 cutime:0 cstime: 0 timeout: 0 it_real_value: 0 frequency: 0

    ----------- .xsession-errors --------------------- (gnome-panel:4829): Gtk-WARNING **: gtk_widget_size_allocate(): attempt to allocate widget with width -1 and height 26 (gnome-panel:4829): Gtk-WARNING **: gtk_widget_size_allocate(): attempt to allocate widget with width -1 and height 24 (gnome-panel:4829): Gtk-WARNING **: gtk_widget_size_allocate(): attempt to allocate widget with width -1 and height 24 (gnome-panel:4829): Gtk-WARNING **: gtk_widget_size_allocate(): attempt to allocate widget with width -1 and height 24 Got accel 65481, 0, 0 Got keycode 96 Got modmask 0 Debug: Done reading conf from /etc/beagle/config-files/Daemon.xml Got Event! 33, -1 ** (nautilus:4833): WARNING **: Unable to add monitor: Nepodporováno Got Event! 33, -1 --------------------------------------------------

    Odpovědi

    FilipL avatar 7.6.2008 16:58 FilipL | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandriva 2008.1 - pád panelu
    Tento pád byl způsoben aktualizací a konkrétně balíčkem timezone. Na Mandriva Forum jsem se dočetl, že je nutné vrátit tam předchozí balíček a problém zmizí. Rovněž se tam psalo, že tento "vadný" balíček byl z aktualizací odstraněn.

    Více se dočtete zde: http://forum.mandriva.com/viewtopic.php?p=498986&sid=afea78ddbf34e0fc2904b4aa4eb93163 (je to v angličtině).
    Všechny operační systémy mají jednu slabinu – uživatele.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.