Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
http://domena.sk/subor.php?search=pařtak PHP v IE
echo urlencode($search) //je pa%F8PHP v Mozille
echo urlencode($search) //je pa%C5%99Cize, ak spravne tomu rozumiem písmeno ř ma v prvom pripade nespravne 1 bit a v druhom spravne 2 bity. Konkretne v mojom pripade javascript vola externy subor.php aj s parametrom search. V Mozille mi to funguje, ale neviem si poradit s IE. Nevedel by niekto poradit? Dakujem
Rada je jednoduchá: nepoužívat GET, používat POST.Způsobuje v IE další problém, přinejmenším s tlačítkem Zpět, pokud je v hlavičkách zakázané cachování, a v daném případě navíc porušuje sémantiku POSTu.
$ php -r "echo iconv('windows-1250', 'utf-8', urldecode('pa%F8'));" pařPokud tedy nastavení enctype nepomůže a stránky jsou v cp1250, předělal bych je do unicode s kódováním utf-8.
//toto je subor.php <HTML> <HEAD> <TITLE>test</TITLE> <META http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8"> </HEAD> <BODY> <? $search=urlencode($search); echo $search; //vysledok je: Mozilla %C5%99 ????? IE %F8 ?> </BODY> </HTML>Inac v mojom pripade mam na utf-8 stranke tento javascript (pouzil som ho ako vzor, nie je to moja stranka), ktory dostava vysledky zo suboru natahni.php, ktory je tiez v utf-8 a aj texty v mysql su v utf-8. Jedina vec, co ma napada, je, ze by to bolo mozne v javascripte uz definovat nejako, aby sa pouzilo utf-8, lenze javascript neovladam, takze tato moznost mi odpada. Cize ostava mi jedine to urobit pomocou iconv v natahni.php, ine funkcne riesenie nevidim.
Content-Type
server, tag <meta>
v HTML souboru měl sloužit pouze k tomu, aby měl server kde tuhle informaci vzít – a nechávat prohlížeč kódování zjišťovat z tohoto tagu není moc rozumné.
Tiskni
Sdílej: