Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
s novým SUSE jsem si řekl, že zkusím přejít na KDE4, ale rád bych to udělal "správně". Napadají mě problémová místa jako převedení pošty (Kontact), vlastní klávesové zkratky, nastavení repozitářů.. Lze získat přehled o instalovaných aplikacích jinak, než pročítáním instalovaných balíčků?
Víte-li někdo o dobrém návodu či máte svůj osvědčený postup - budu velmi zauzlovánjá měl asi uvést, že to chci přeinstalovat raději načisto. I když nevím, zda to má smysl - možná jen zvyk z Woken. Celý home si určitě zazálohuji
Praxe žel byla mnohem blíže mým nepříjemným předtuchám. Začátek se choval moc pěkně - zjistil si oddíly, repozitáře atd., celé se to tvářilo svižně a přívětivě. Žel při startu systému najednou neznal nějaký systémový adresář. Od té doby to vyšilovalo - přesvědčovalo mě to, že nemám rootovský oddíl, pak zas, že nejsou dostupné žádné balíčky. Opravný nástroj zas, že tam vůbec nemám Linux atd. Nevylučuji, že něco nebylo i mou chybou, ale přislo mi to, jako bych si házel kostky. Nakonec se mi šestky sešly a instalace doběhla, ovšem vše se tahalo z Netu - víc jak 4 GB!
Správa balíčků je opravdu dramaticky rychlejší - to je příjemné. KDE4 - nevěřím, že by příští měsíc mohla vyjít stable verze
Tiskni
Sdílej: