Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
s novým SUSE jsem si řekl, že zkusím přejít na KDE4, ale rád bych to udělal "správně". Napadají mě problémová místa jako převedení pošty (Kontact), vlastní klávesové zkratky, nastavení repozitářů.. Lze získat přehled o instalovaných aplikacích jinak, než pročítáním instalovaných balíčků?
Víte-li někdo o dobrém návodu či máte svůj osvědčený postup - budu velmi zauzlovánjá měl asi uvést, že to chci přeinstalovat raději načisto. I když nevím, zda to má smysl - možná jen zvyk z Woken. Celý home si určitě zazálohuji
Praxe žel byla mnohem blíže mým nepříjemným předtuchám. Začátek se choval moc pěkně - zjistil si oddíly, repozitáře atd., celé se to tvářilo svižně a přívětivě. Žel při startu systému najednou neznal nějaký systémový adresář. Od té doby to vyšilovalo - přesvědčovalo mě to, že nemám rootovský oddíl, pak zas, že nejsou dostupné žádné balíčky. Opravný nástroj zas, že tam vůbec nemám Linux atd. Nevylučuji, že něco nebylo i mou chybou, ale přislo mi to, jako bych si házel kostky. Nakonec se mi šestky sešly a instalace doběhla, ovšem vše se tahalo z Netu - víc jak 4 GB!
Správa balíčků je opravdu dramaticky rychlejší - to je příjemné. KDE4 - nevěřím, že by příští měsíc mohla vyjít stable verze
Tiskni
Sdílej: