abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:33 | IT novinky

    O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 21:00 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 19:00 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu Core 26. Vychází z Ubuntu 26.04 LTS a podporováno bude 15 let. Ubuntu Core je minimální neměnný operační systém určený pro vestavěné systémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 16:22 | Nová verze

    Bylo vydáno OpenBSD 7.9. Po dlouhé době opět se songem: Diamond in the Rough.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 16:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 151.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 151 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1674 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Fedora 7 na Fedora 9 (lvm na lvm2) - /dev/root not found

    20.6.2008 10:42 Lukas
    Fedora 7 na Fedora 9 (lvm na lvm2) - /dev/root not found
    Přečteno: 469×
    Zdravim,

    Stahl jsem preupgrade pro Fedora 7 a udelal upgrade na Fedora 9. Ptalo se me to, jestli chci prejit na lvm2, zvolil jsem 3. volbu (vytvorit lvm2 k lvm).

    Po bootovani do nainstalovane Fedory 9 mi to hlasilo chybu disku...zmenil jsem pres Knoppix Live CD grub.conf...bylo tam chybne root (hd1,0) a melo tam byt root (hd0,0).

    Opravil jsem to a GRUB jiz prosel, ovsem pri bootovani to napsalo hned nahore, ze nasel ten disk /VolGroup00, ale seklo se to s hlaskou: /dev/root not found, can't mount

    Ted absolutne nevim, co mam delat :-(

    Mam Knoppix Live CD 3.4 bez LVM2 podpory...tu se snazim nejak doinstalovat, ale nefunguje mi modprobe dm-mod (dmsetup: error while loading shared libraries: libdevmapper.so.1.02.1: cannot open shared object file: No such file or directory) - libdevmapper.so.1.02.1 mam ve stejne slozce na /ramdisk/sbin, ale nevim jak to hodit do /lib

    Jsem v prdeli

    diky moc

    Odpovědi

    20.6.2008 20:46 Adam Pribyl | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora 7 na Fedora 9 (lvm na lvm2) - /dev/root not found
    Stahni si boot.iso http://mirror.karneval.cz/pub/linux/fedora/linux/releases/9/Fedora/i386/os/images/boot.iso z fedory a vypal na nejake RWcko - pro nastartovani do rescue staci. Tim se zbavis prvniho problemu. Pokud ti start z rescue najde LVM a pripoji ti ho do /mnt/sysimage pak se nejedna snad o zadny zavazny problem. Pokud ne, musis se pokusit lvm pripojit rucne, coz je pruda a ted ti to z hlavy nenapisu (nejaky "vgchange -y") tim se ti najdou grupy a stazky. Svazek pak zkus pripojit rucne pres "mount /dev/Volgroup00/LogVol00 /mnt/sysimage" ci tak nejak. Tim ale bohuzel zdaleka neni vyhrano. Problem bude v initrd a spatne /etc/fstab - F9 pouziva misto LABELu UUID atd. neco proste muze byt jinak. Bohuzel oprava samotneho /etc/fstab nestaci, ten je totiz zapsan v initrd a tak je potreba pregenerovat initrd. K tomu ale musis mit pripojeny cely korenovy svazek, dev, proc a sys (normalne to udela rescue mod, ale pokud je spatne fstab tak asi ne). Takze rucne mount -t sysfs sys /mnt/sysimage/sys atd. atp. Pote uz "jen" mkinitrd verze_kernelu /boot/initrd-verze-1.img a zmenit grub.conf.

    Pokud si zacatecnik, zazalohuj data a preinstaluj. Bude to asi jednoduzsi.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.