Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ahoj, prosím o radu s následujícím problémem, který mě přivádí k šílenství.
Celý web jako hejno papoušků opisuje nastavení ISATAP rozhraní, ve kterém figuruje option v4any
. Nic takového ovšem neexistuje:
[root@popelnice ~]# ip tunnel add is0 mode isatap local 10.84.55.11 v4any 10.84.55.1 ttl 64 Error: either "name" is duplicate, or "v4any" is a garbage.
Nikde jsem na webu nenašel, čím byl tento option nahrazen a jak se má klient bez něj inicialiovat. Připomínám, že od 2.6.25 je už ISATAP přímo v kernelu. Mám iproute verze 2.6.25 a kernel 2.6.25.10.
Vyzkoušel někdy někdo ISATAP v praxi nebo je v4any prostě snem teoretiků?
Není to náhodou tak, že dnešní Linux umí pouze ISATAP server a na klientovi musí běžet nějaký démon, třeba isatapd
z projektu miredo? Ať hledám sebeusilovněji, nikde jsem nenašel zmínku o použití v4any
na novějším kernelu než 2.4.x.
Máte někdo ISATAP bez userspace démona?
Mezitím jsem na to přišel.
Miredo je ISATAP klient. Přesněji řečeno, umí ISATAP klient, TEREDO klient a TEREDO server. Tomu odpovídají soubory isatapd.conf
, miredo.conf
a miredo-server.conf
a démoni odpovídajících názvů.
Server ISATAP je v kernelu. Prostě stačí vytvořit tunel.
Klient ISATAP byl kdysi v kernelu, ale už tam není. Netuším, proč byl odstraněn.
Tiskni
Sdílej: