abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Xantusia. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Komunita

    Richard Hughes na Mastodonu oznámil, že se společnost Framework Computer stala sponzorem služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.11. 18:55 | Humor

    Jak na webu co nejšíleněji zadávat datum? Jak to uživatelům co nejvíce znepříjemnit? V Bad UX World Cup 2025 (YouTube) se vybíraly ty nejšílenější UX návrhy. Vítězným návrhem se stal Perfect Date.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: Hald & fstab

    28.7.2008 14:06 tobik | skóre: 13
    Hald & fstab
    Přečteno: 240×
    Používám hald na připojování usb disků a jiných medií. Do nedávna jsem to používal společně s fstabem, tam jsem měl uvedeno, kam se má co připojovat a hald mi to tam opravdu připojoval (pěkně hezky /mnt/cdrom, /mnt/sda1... a ne něco v /media).

    Jenže pak jsem prováděl hromadný update všech balíčků a mountění přestalo fungovat s hláškou Přístup nepovolen/Permission denied (v konzoli šlo vše v pořádku). Po troše googlení jsem přišel na to, že stačí smazat dané řádky z fstabu a ono to zase pojede. Opravdu se to rozběhlo, jenže se to teď připojuje do /media, což mi nevyhovuje.

    Dá se nějak nastavit, aby hald opět spolupracoval s fstab?

    Děkuji

    Používám Gentoo a KDE 3.5.9

    Odpovědi

    BigWrigley avatar 28.7.2008 15:11 BigWrigley | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hald & fstab
    Myslim, ze musite byt clenem skupiny haldaemon nebo plugdev nebo tak neco...

    Ales
    Linux is like a wigwam - no windows, no gates and Apache inside.
    28.7.2008 17:24 tobik | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hald & fstab
    Jsem v obou skupinách

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.