abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzi 1.5.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.12.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Bezpečnostní upozornění

    V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:00 | IT novinky

    Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    7.10. 16:33 | IT novinky

    Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    7.10. 15:55 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (46%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 199 hlasů
     Komentářů: 13, poslední včera 07:41
    Rozcestník

    Dotaz: Přechod na jiný jabber server

    12.8.2008 02:06 quiiicq | skóre: 5 | Žďár nad Sázavou
    Přechod na jiný jabber server
    Přečteno: 312×
    Zdravím,
    Nedávno jsem začal využívat ejabberd, ale je na můj starý server moc náročný.
    Chtěl bych tedy přejít na jednodušší server jabberd.
    Jak to ale bude s databází? Mám na tom serveru dva uživatele a nechci přijít o jejich kontakty a autorizace.
    JID se jim nezmění.
    Dík za odpověďi

    Odpovědi

    12.8.2008 07:46 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přechod na jiný jabber server
    Jabberd jsem pouzival a byl celkem fajn. Jako databazi jsme pro nej dali MySQL a vsechno slapalo v poradku. Postupem casu jsme se, ale rozhodli prejit na Jabberd2 (to neni jina verze Jabberd, ale jiny projekt!) a podobny problem jsme resili take. Vzhledem k tomu, ze jsme Jabberd2 testovali celkem dlouho, velmi dobre jsme znali jeho databazove schema a databazove schema Jabberd (pro Jabberd2 jsme pouzili take MySQL, ale meli jsme to radeji dat na PostgreSQL, .. snad pri pristim upgrade). Pro prevod napsal druhy admin jednoduchy prevodnik v pythonu. Proste nacetl informace o uzivatelich z jedne databaze, transformoval a ulozil do jine. Jednoduche a ucinne. Ale jestli na tom serveru mas dva (slovy DVA) uzivatele tak proc to neudelas rucne? Dokonce i kdybys ty uzivatele znovu zalozil pomoci nejakeho jabber klienta a zbytek doladil rucne v DB tak to mas za pet minut..
    12.8.2008 09:06 quiiicq | skóre: 5 | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přechod na jiný jabber server
    Jde mi spis o autorizace, nicmene mohl bych rucne upravit tu databazi, jen ji najit :)
    Nevis kde ma databazi ejabberd a kde jabberd ?
    dik
    12.8.2008 09:18 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přechod na jiný jabber server
    No to zalezi na tom s jakou databazi jsi je konfiguroval. Myslim, ze oba umi pracovat s ruznymi databazemi. Podivej se do konfigurace, tam to musis mit. Mimochodem, pokud uz ti nejaky databazovy stroj nebez a nechces ho spoustet kvuli jabber serveru, tak myslim ze pro dva uzivatele bude bohate stacit sprava pomoci souboru nebo sqlite databaze.
    12.8.2008 10:52 quiiicq | skóre: 5 | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přechod na jiný jabber server
    Jedna se tady o maly server.
    SQL tam ani neni protoze by se nevyuzivala.
    Vse je v souborech, ale jde o to kde :)
    12.8.2008 11:36 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přechod na jiný jabber server
    Jaky mas operacni system? Myslim ze v /etc nebo /var to najdes..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.