Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Na ThinkPadu X61s s Gentoo mám problém s přehráváním videí, které se jakoby "trhají", nicméně se nejedná o klasické "trhání" způsobené nedostatkem výkonu. Procesor se nudí a barevná hloubka, zapnutý/vypnutý kompozitor a podobné věci nemají absolutně žádný vliv.
Docela blbě se to popisuje, takže jsem notebook, na kterém hraje video, nahrál digitálním foťákem. Cca v polovině obrazu přehrávaného videa na notebooku se vykytuje rám nějakého LCD monitoru, na kterém je názorně vidět ono "trhání". Ukázka má cca 2 s a 2,6 MB. Nechtěl jsem to mrvit ještě převodem do nějakého jiného kodeku.
Mám zde: x11-base/xorg-server-1.4.2 x11-drivers/xf86-video-i810-2.4.0-r1 sys-kernel/vanilla-sources-2.6.26.2 media-libs/mesa-7.0.3
Na výsledek nemá vliv, zda-li použiji něco na mplayeru či xine a taktéž je stejný výsledek při použití x11, xv, či gl, maximálně se mění zatížení procesoru.
Akcelerace je funkční a FPS glxgears odpovídá číslům vyskytujících se u výkonově podobných notebooku, tedy cca 1500 fps při 16b a 1200 fps u 24b v 1024x768.
Zkoušel jsem akceleraci XAA i EXA, v driconf použít snad všechna nastavení a dle vygoogleného návodu se podívat i na /proc/mtrr.
Patrně mi někde uniká nějaká blbost, poněvadž když nabootuji live Ubuntu 8.04 z flashdisku, tak video funguje normálně. Nastavení /proc/mtrr je totožné jak ve funkčním Ubuntu tak v nainstalovaném Gentoo. Pro zajímavost do příloh přikládám i Xorg.0.log získaný v Ubuntu.
Tiskni
Sdílej: