Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Jak změním soubor httpd.conf ? nejde me uložit prosim prosim
Co to znamená "nejde uložit"? Máte na to práva?
už je dost pozde a proto to vzdavam a ptam se.Jak nakopiruju web do adresaře kde ho potřebuji.man cp a nebo nějak jinak pomocí mc, nebo po síti přes ftp a pod.....
Jak změním soubor httpd.conf ? nejde me uložit prosim prosimTak že ho otevřeš v nějakém editoru upravíš a uložíš, třeba ve vim, mc a pod.... Samozřejmě musíš mět práva na to to udělat, takže přihlášen jako vlastník toho souboru.
sudo su
v konzoly konzoly spustis pomoci ALT+F2 a napises gnome-terminal zkontrolujes beh serveru pomoci otevreni prohlizece a na url - http://localhost pokud ti pobezi uvidis neco jako It' works. standartni cesta k ulozisti na apache je /var/www kde sou take soubory index ... atd., prikazem ls -l /var/www uvidis prava k teto slozce a muzes si je zmenit prikazem chown -R jmenno_uzivatele /var/www a prikazem chmod -R 755 /var/www si nastav aby si mel pravo tam editovat pod uzivatelem ktery sis vybral jinak prepinac -R je jenom pro to aby to platilo na vsechny podslozky. Nevim jestli sou prava presne bezpecna ale mela by bejt. Standartne by mel byt httpd.conf nekde na ceste /etc/apache2 .... i tam musis soubor editovat jako root a ulozit napr pomoci vim server je nutno pote restartovat pomoci cd /etc/init.d a prikazem ./apache2 restart sluzbu restartujes
Tiskni
Sdílej: