Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Jak změním soubor httpd.conf ? nejde me uložit prosim prosim
Co to znamená "nejde uložit"? Máte na to práva?
už je dost pozde a proto to vzdavam a ptam se.Jak nakopiruju web do adresaře kde ho potřebuji.man cp a nebo nějak jinak pomocí mc, nebo po síti přes ftp a pod.....
Jak změním soubor httpd.conf ? nejde me uložit prosim prosimTak že ho otevřeš v nějakém editoru upravíš a uložíš, třeba ve vim, mc a pod.... Samozřejmě musíš mět práva na to to udělat, takže přihlášen jako vlastník toho souboru.
sudo su
v konzoly konzoly spustis pomoci ALT+F2 a napises gnome-terminal zkontrolujes beh serveru pomoci otevreni prohlizece a na url - http://localhost pokud ti pobezi uvidis neco jako It' works. standartni cesta k ulozisti na apache je /var/www kde sou take soubory index ... atd., prikazem ls -l /var/www uvidis prava k teto slozce a muzes si je zmenit prikazem chown -R jmenno_uzivatele /var/www a prikazem chmod -R 755 /var/www si nastav aby si mel pravo tam editovat pod uzivatelem ktery sis vybral jinak prepinac -R je jenom pro to aby to platilo na vsechny podslozky. Nevim jestli sou prava presne bezpecna ale mela by bejt. Standartne by mel byt httpd.conf nekde na ceste /etc/apache2 .... i tam musis soubor editovat jako root a ulozit napr pomoci vim server je nutno pote restartovat pomoci cd /etc/init.d a prikazem ./apache2 restart sluzbu restartujes
Tiskni Sdílej: