abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 12.0 s kódovým jménem Ecne linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 24.04 LTS a podporována bude do roku 2029. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:33 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 9. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Komunita

    Libre Graphics Meeting 2026, tj. čtyřdenní konference a setkání vývojářů a uživatelů svobodných a otevřených grafických softwarů, proběhne od 22. do 25. dubna v Norimberku. Dění lze sledovat na Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Zajímavý software

    Vývojář Alexandre Gomes Gaigalas na GitHubu zveřejnil c89cc.sh, parser a kompilátor jazyka C89 napsaný v pouhém jediném skriptu o přibližně 8000 řádcích čistého bashe (bez dalších externích závislostí), který generuje ELF64 binárky pro x86-64. Jedná se o velmi jednoduchý kompilátor, který nepodporuje direktivy #include a dokonce ani funkci printf (lze použít puts), všechny dostupné deklarace lze nalézt v proměnné _BUILTIN_LIBC na konci skriptu. Skript je volně dostupný pod ISC licencí.

    » FIDESZ🧡! « | Komentářů: 10
    10.4. 23:33 | Nasazení Linuxu

    Francouzská vláda oznámila, že v rámci strategie 'digitální suverenity' zahájí 'přechod od systému Windows k počítačům s operačním systémem Linux' (sa sortie de Windows au profit de postes sous système d'exploitation Linux). DINUM (meziresortní ředitelství pro digitální technologie) požádalo ministerstva, aby do podzimu 2026 vypracovaly konkrétní plány nasazení Linuxu. Francie již dříve migrovala části státní správy na otevřená řešení.

    » FIDESZ🧡! « | Komentářů: 15
    10.4. 05:22 | IT novinky

    Nezisková organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) hájící občanské svobody v digitálním světě po téměř 20 letech opouští platformu X (dříve Twitter). Na platformách Bluesky, Mastodon, LinkedIn, Instagram, TikTok, Facebook, Threads a YouTube zůstává.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    10.4. 03:33 | Nová verze

    Terminálový textový editor GNU nano byl vydán ve verzi 9.0. Vylepšuje chování horizontálního posouvání pohledu na dlouhé řádky a chování některých klávesových zkratek. Více v seznamu změn.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    9.4. 19:22 | IT novinky

    Ministerstvo financí ve spolupráci s finanční správou dnes představilo beta verzi aplikace využívající umělou inteligenci pro předvyplnění daňového přiznání. Není třeba přepisovat údaje z různých potvrzení, ani hledat správné řádky, kam údaje napsat. Stačí nahrát dokumenty a využít AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    9.4. 18:33 | Zajímavý projekt

    Výrobce počítačových periferií Keychron zveřejnil repozitář se schématy šasi klávesnic a myší. Licence je restriktivní, zakazuje většinu komerčních užití a v podstatě jsou tak data vhodná pouze pro výukové účely, hlášení a opravy chyb, případně výrobu vlastního příslušenství.

    |🇵🇸 | Komentářů: 5
    9.4. 18:22 | Nová verze

    Správce balíčků APT, používaný v Debianu a odvozených distribucích, byl vydán ve verzi 3.2 (seznam změn). Mezi novinkami figurují nové příkazy pro práci s historií, včetně vracení transakcí.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (14%)
     (24%)
    Celkem 1273 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Zmena identity meho serveru pr

    23.4.2003 07:45 Martin Vorel | skóre: 6
    Zmena identity meho serveru pr
    Přečteno: 179×
    Ahoj vsem... zajimalo by me jak se da zmenit identita meho pocitace RH8.0 . Presneji kdyz mi nekdo pinkne na port 80, tak aby apache zahlasil treba ze je IIS na WinNT a podobne u vsech jinych sluzeb (pop3,smtp,...,...,...,...) ... a taky u klasickeho pingu, aby se to dalo nejak zmenit ...
    zabyva se tim nejaky projekt? videl nekdo nekdy nejaky clanek? gogglovani selhalo .. Diky moc ... MArtin

    Odpovědi

    23.4.2003 13:41 kolisko | skóre: 21 | blog: prace
    Rozbalit Rozbalit vše Zmena identity meho serveru pr
    hmm... kazdy sw to ma uplne jinak, tak nevim jestli to bude tak jednoduche. Asi ti nezbyde nic nez to v kazdem sw upravit rucne. Pomoci klasickeho pingu muzes identifikovat vzdaleny system? To snad ne... kolisko
    24.4.2003 08:59 Martin Vorel | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Zmena identity meho serveru pr
    no prave ze jsem kdesi cetl povidani ze to jde i podle klasickeho pingu.... ze kazdy system vraci trosku jiny retezec... tak ted nevim...
    24.4.2003 15:39 rajo AT platon.sk
    Rozbalit Rozbalit vše Zmena identity meho serveru pr
    Aby si zmenil identitu svojho kompu, potrebujes prekompilovat tie programy, ktore tie sluzby poskytuju (smtp na porte 25, finger na porte 79, ident 113, ssh 22, ftp 21, ...). Takze vezmes zdrojaky pre dany program, zistis si ako sa hlasi (telnet localhost 25)a v zdrojakoch vygrepujes ten retazec (grep -r "OpenSSH 1.99blabla") prepises ho a skompilujes, nainstalujes. Ja to standardne robim pre OpenSSH. Takze sshd sa mi potom hlasi ako "SSH-1.99" namiesto "SSH-1.99-OpenSSH_3.6.1p1 Debian 1:3.6.1p1-1" ;) No a samozrejme ze mam nastaveny firewall. ;) Taktiez pomoze rozbehanie firewallu (iptables) a povolenie len tych sluzieb, ktore potrebujes. Celkom vtipne je, ak vidim ako sa mi niekto snazi connectnut na port 80 a kernel mu stale hovori ze tuto ziadny Apache nebezi. ;) A ja si mozem kludne testovat PHPckove skriptiky. ;) A identifikovat operacny system (pripadne aj jeho verziu) skutocne ide. Blizsie info najdete v dokumentacii nmapu (skuste si nmap -O 127.0.0.1 ;). Cely trik je zalozeny na tom, ze rozne operacne systemy(ich verzie) rozne odpovedaju na TCP pakety, ktore nie su presne specifikovane v RFC. Da sa proti tomu branit. Ja osobne mam odskusany GrSecurity patch na kernel (http://www.grsecurity.org), kde si mozte nastavit, aby ID(?) flagy odchadzajucich paketov boli generovane nahodne (malo by to byt prebrate z nejakeho *BSD).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.