Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 166 (pdf).
Blíží se prázdniny a než se rozutečete k moři, je na čase se opět sejít na Virtuální Bastlírně - pravidelném setkání elektroniků, ajťáků, bastlířů a obecně nadšenců do techniky. Co si pro vás strahovští bastlíři připravili tentokrát? Určitě proberou blížící se Linux Days i další události. U softwaru se chvíli zdrží a poví si kupříkladu o tom, jak se zbavit Bambu Cloudu, ale nepřijít o možnost ovládat tiskárnu na dálku. Řeč dojde i na AI,
… více »Vývojáři postmarketOS vydali verzi 26.06 tohoto operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Byla vydána nová verze 2.55.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 100 vývojářů, z toho 33 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Craig Loewen na blogu Microsoftu oznámil veřejnou preview verzi WSL kontejnerů, tj. linuxových kontejnerů ve Windows Subsystem for Linux (WSL). Spouští se příkazem wslc.exe.
Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 2026.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem 9 nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Grafická aplikace Krokiet/Czkawka pro vyhledávání a odstraňovaní nepotřebných souborů (duplicitní soubory, prázdné složky, podobné obrázky, podobná videa, poškozené soubory a další) byla vydána ve verzi 12.0.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Jedná se o poslední verzi frontendu Czkawka GTK nad Czkawka Core. Uživatelům se doporučuje migrovat na frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Představena byla aplikace Cedinia pro Android využívající Czkawka Core. Dostupná je jako APK pro ruční instalaci.
Po téměř třech letech od vydání verze 9 byla vydána nová verze 10 linuxové distribuce Mageia (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.
pure-ftpd pure-ftpd-common pure-ftpd-mysqlVse jsem nastavil podle navodu z internetu (hlavne jsem vychazel z navodu pro progresql: http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/pure-ftpd-s-virtualnimi-uzivateli-v-postgresql a nastavoval to jako mysql (jsou tam jen drobne odchylky). Kazdopadne, vse je nastaveno, tabulka users vytvorena naslednovne:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `users` ( `id` int(11) NOT NULL auto_increment, `User` varchar(16) NOT NULL, `Password` varchar(32) NOT NULL, `Active` varchar(255) NOT NULL default 'true', `Uid` int(11) NOT NULL default '2000', `Gid` int(11) NOT NULL default '2000', `Dir` varchar(100) NOT NULL, `QuotaSize` int(11) NOT NULL default '0', `QuotaFiles` int(11) NOT NULL default '0', `DownloadBw` int(11) NOT NULL default '0', `UploadBw` int(11) NOT NULL default '0', PRIMARY KEY (`id`) ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=2 ;server je spusten nasledovne:
/etc/init.d/pure-ftpd-mysql startpricemz po startu napsal:
Starting ftp server: Running: /usr/sbin/pure-ftpd-mysql-virtualchroot -l mysql:/etc/pure-ftpd/db/mysql.conf -l pam -O clf:/var/log/pure-ftpd/transfer.log -E -u 1000 -BKdyz se pokusim pripojit, Total Cmd dela tohle:
---------- Connect to: (22.08.2008 12:31:21) hostname=10.102.70.59 username=fix startdir= Can't exec "/usr/sbin/pure-ftpd": No such file or directory at /usr/sbin/pure-ftpd-wrapper line 174. /usr/sbin/pure-ftpd-wrapper: Cannot exec /usr/sbin/pure-ftpd: No such file or directory at /usr/sbin/pure-ftpd-wrapper line 174. OFFLINE ---------- Connect to: (22.08.2008 12:32:22) hostname=10.102.70.59 username=fix startdir= Can't exec "/usr/sbin/pure-ftpd": No such file or directory at /usr/sbin/pure-ftpd-wrapper line 174. OFFLINE ----------Pro info, jak ten vystup pise, tak /usr/sbin/pure-ftpd opravdu neexistuje. Co s tim?
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: