abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:55 | Nová verze

    Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 05:11 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:55 | Nová verze

    Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:33 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | IT novinky

    Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 426 hlasů
     Komentářů: 18, poslední včera 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: samba - rychlost

    5.9.2008 13:47 jnovacek | skóre: 22 | blog: NovLin
    samba - rychlost
    Přečteno: 337×
    Dobrý den,
    mám dotaz ohledně rychlosti samby na openSUSE 10.3. Vše jsem nainstaloval nakonfiguroval a je funkční, ale při porovnání s rychlostí staršího Novellovského serveru je to hrůza. Vyzkoušel jem si ukádání projektů v Delphi. Na server se sambou ukládám projek o velikosti 50kB cca půl vteřiny. Jedná se o to nejmenší co může být. Když to samé pošlu na Novell, tak ani nezaznamenám, že se ukládá. U větších projeků, několik mega je toto zpomalení ještě větší - několik sekund proti cca 0,5 sekundě. Máte někdo podobnou zkušenost nebo mám sambu jen špatně nastavenou. Hardware na kterém jede samba je čtyřjádrový xeon, 8GB RAM, RAID disky. Novell jede na P4, 2GB RAM a 160GB disk bez RAID.
    Je případně možné zrealizovat nějakou kooperaci Linux serveru s Novellovským serverem. Nechci však používat Novellovského klienta. Má představa je:
    1. nakonfigurovat sambu pro rychlejší přístup a Novell nepoužít.
    2. v LDAP na Linux serveru budou uloženy údaje uživatelů a ti se bez ohledu na to, zda se hlásí z Linuxu nebo z Windows připojí na mnohem rychlejší Novellovský server.
    3. V eDirectory na NW serveru budou všechny údaje a bude možno bez Novellovského klienta přistupovat k Novellu opět jak z Linuxu tak z Windows. Což však úplně odstraňuje sambu. A dostanu se v podstatě k tomu co jsem až na Linux mněl.
    Ve všeh případech však požaduji jedinou autorizaci. Po přihlášení ke stanici mám namapované (namontované) všechny disky. Co je podle Vás nejreálnější?
    Předem děkuji za odpověď

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.