Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
mysql> select count(*) from ciselnik WHERE kod like '%45%'; +----------+ | count(*) | +----------+ | 809 | +----------+ 1 row in set (0.04 sec)Jak vidíte, přesto, že má tabulka několik tisíc záznamů, tak zpracování trvá 0,04 s. Pokud ovšem provedu ten samý dotaz v PHP a nechám výsledek zobrazit:
include "./inc/conn.php";
$a=mysql_query("select count(*) from ciselnik where kod like '%45%'");
$b=mysql_fetch_row($a);
echo $b[0]." zaznamu";
Vypíše výsledek správný, ale...
TEST:/var/www/test2# time php5 ./zkus.php 809 zaznamu. real 0m5.040s user 0m0.020s sys 0m0.000sPokud zavolám script, který má vypsat "Hello World".
TEST:/var/www/test2# time php5 ./zkus1.php Hello world! real 0m0.017s user 0m0.008s sys 0m0.012sNapadá Vás někoho, co by to mohlo být? Děkuji.
$zac=microtime(true);
include "./inc/conn.php";
echo "include=".(microtime(true)-$zac)."\n";
$zac=microtime(true);
$a=mysql_query("select count(*) from ciselnik where kod like '%45%'");
echo "mysql_query=".(microtime(true)-$zac)."\n";
$zac=microtime(true);
$b=mysql_fetch_row($a);
echo "mysql_fetch_row=".(microtime(true)-$zac)."\n";
echo $b[0]." zaznamu";
Tiskni
Sdílej: