abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:00 | Komunita

    Projekt VideoLAN a multimediální přehrávač VLC (Wikipedie) dnes slaví 25 let. Vlastní, tenkrát ještě studentský projekt, začal již v roce 1996 na vysoké škole École Centrale Paris. V první únorový den roku 2001 ale škola oficiálně povolila přelicencování zdrojových kódů na GPL a tím pádem umožnila používání VLC mimo akademickou půdu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Humor

    Moltbook je sociální síť podobná Redditu, ovšem pouze pro agenty umělé inteligence - lidé se mohou účastnit pouze jako pozorovatelé. Agenti tam například rozebírají podivné chování lidí, hledají chyby své vlastní sociální sítě, případně spolu filozofují o existenciálních otázkách 🤖.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    včera 18:00 | Humor

    scx_horoscope je „vědecky pochybný, kosmicky vtipný“ plně funkční plánovač CPU založený na sched_ext. Počítá s polohami Slunce a planet, fázemi měsíce a znameními zvěrokruhu. Upozornil na něj PC Gamer.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    30.1. 18:22 | Komunita

    O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2026 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 37 místností, 71 tracků, 1184 přednášejících, 1069 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    30.1. 18:00 | IT novinky

    Společnost Nex Computer stojící za "notebooky bez procesorů a pamětí" NexDock představila telefon NexPhone, který může funguje jako desktop PC, stačí k němu připojit monitor, klávesnici a myš nebo NexDock. Telefon by měl být k dispozici ve třetím čtvrtletí letošního roku. Jeho cena by měla být 549 dolarů. Předobjednat jej lze s vratní zálohou 199 dolarů. V dual-bootu by měl být předinstalovaný Android s Linuxem (Debian) jako aplikací a Windows 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    30.1. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 9.0 softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je podpora AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    30.1. 14:22 | Nová verze

    Wasmer byl vydán ve verzi 7.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    30.1. 12:22 | Zajímavý software

    V reakci na nepopulární plán Microsoftu ještě více ve Windows prohloubit integraci umělé inteligence Copilot, Opera na sociální síti 𝕏 oznámila, že připravuje nativní linuxovou verzi prohlížeče Opera GX. Jedná se o internetový prohlížeč zaměřený pro hráče, přičemž obsahuje všechny základní funkce běžného prohlížeče Opera. Kromě integrace sociálních sítí prohlížeč například disponuje 'omezovačem', který umožňuje uživatelům omezit využití sítě, procesoru a paměti prohlížečem, aby se tak šetřily systémové zdroje pro jinou aktivitu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    30.1. 06:22 | Zajímavý software

    NVIDIA vydala nativního klienta své cloudové herní služby GeForce NOW pro Linux. Zatím v beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    30.1. 04:33 | Zajímavý projekt

    Open Gaming Collective (OGC) si klade za cíl sdružit všechny klíčové projekty v oblasti linuxového hraní počítačových her. Zakládajícími členy jsou Universal Blue a Bazzite, ASUS Linux, ShadowBlip, PikaOS a Fyra Labs. Strategickými partnery a klíčovými přispěvateli ChimeraOS, Nobara, Playtron a další. Cílem je centralizovat úsilí, takže namísto toho, aby každá distribuce udržovala samostatné opravy systému a podporu hardwaru na

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (31%)
    Celkem 702 hlasů
     Komentářů: 22, poslední 29.1. 23:06
    Rozcestník

    Dotaz: Nefunguje webcamera Messenger 310 od Genius

    30.9.2008 14:14 honza
    Nefunguje webcamera Messenger 310 od Genius
    Přečteno: 1049×
    Nefunguje webcamera Messenger 310 od Genius zkoušel jsem zagooglit a najít klíč Messenger 310+Linux ale ve vyhledaných položkách všude bylo jen kde jí koupit a za kolik a o linuxu ani slovo

    Odpovědi

    1.10.2008 02:51 honza
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje webcamera Messenger 310 od Genius
    zkoušel jsem hledat něco jsem našel ale nefunkční divné je že v návodu udávají že nemám do id psát 2624 ale má kamera Messenger 310 od geniusu má toto id pod widlemi 093a 2624 mám Ubuntu Feisty a ten driver je gspca stáhnete jej na webu packages.ubuntu.com je zvláštní že můj starý křáp Genius DSC 1,5M pod ním jede a to je klump který nechodí ani pod Vistou

    zde je onen návod > >>> > >>> Pixart chip with ID 093a:2624 is not known yet by the driver. Do you > >>> know what chip is inside your cam? PAC7311? If it is a PAC7311 you can > >>> add the ID in gspca_core.c. > >> > >> No, for i could see, it's PAC7302, at least it's the name that put the > >> driver folder in windows. > >> > >> Thanks > >> Guillermo > >> > >>> Search for 0x093a and look for 0x2600. You just have to add similar > >>> entries. > >>> > >>> Thomas > >>> > >>> > >>> -- > >>> http://www.kaiser-linux.li > > > > Hi Guillermo > > > > The feature of the PAC7302 looks similar as of the PAC7312. > > http://www.cgtechnology.com.cn/Html/Proen162.html > > > > Can you do a usbsnoop in Windoz and put the file somwhere on the net? > > > > Thomas > > Hello All > > After some private emails between Guillermo and me I will write down a > little summary of what we found out. > > The video stream uses the same "Pixart" JPEG compression as the PAC7311 I > am working on. I am able to extract and decode pictures from the usbsnoop I > god from Guillermo :-) But the picture is 90 degree rotated. Instead of > 640x480 I have to add 480x640 in the JPEG header to get the whole picture. > And I see the same pixel problem as with the PAC7311. (I found a JPEG Guru > who is willing to help me on this, I hope we can find the problem) > > Register 0x78 seems to turn on the stream. That's the same register like > PAC7311. Register 0xff seems to be a kind of bank switching as it is on the > PAC7311. But here it uses values from 0 to 3 and on the PAC7311 only the > value 1 and 4. Register 0x11 seems to have the same function, too (load > settings to sensor or strobe). > > But everything else I don't know :-( > > Let's see if I can buy the same cam here and do some more investigations

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.