abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Komunita

    Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    dnes 11:44 | Pozvánky

    Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.

    Petr Krčmář | Komentářů: 0
    dnes 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    2.3. 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (28%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1007 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Maildrop - ERR: authdaemon: s_connect() failed: Permission denied

    7.10.2008 17:01 zubbik2
    Maildrop - ERR: authdaemon: s_connect() failed: Permission denied
    Přečteno: 492×
    Dobry den, pouzivam na mail serveru konfiguraci Postfix - Maildrop - MySQL, rozchozeno vicemene podle http://www.zdenda.com/mailserver-postfix-imap-maildrop-mysql.

    Vsechno chodi bez problemu do doby, nez nastavim uzivateli, aby se posta predaval maildropu. V tu chvili log hlasi "Temporary failure. Command output: ERR: authdaemon: s_connect() failed: Permission denied /usr/bin/maildrop: Temporary authentication failure." Procital jsem dokumentaci k instalaci maildropu a tam se pise, ze se musi nastavit prava k courier-authlib socketu. Zkousel jsem to, ale nemuzu s tim pohnout. Bud mi log stale dokola opakuje Permission denied nebo se preklopim do stavu " Cannot have world/group permissions on the filter file - for your own good". Vyzkousel jsem snad uz jakekoliv moznosti zmeny vlastnika a prav k danemu adresari.

    Netusite nekdo, kde je zakopany pes?

    Jeste me napada moznost spouste maildrop pod rootem, ale nevim, jak to zapsat nekam do konfiguraku.

    Diky za reakce.

    Odpovědi

    7.10.2008 18:08 zubbik2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Maildrop - ERR: authdaemon: s_connect() failed: Permission denied
    Sam jsem se zeptal, sam si i odpovim. :-)

    Opravdu to byla spatna prava k socketu od autodaemona. Jen jsem nepochopil a asi uz nikdy nepochopim, proc mi to dva dny neslo, ted jsem v zoufalstvi zadal chmod a+rwx soubor_socketu a slape to.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.