abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: DVD a opensuse

    8.10.2008 19:23 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    DVD a opensuse
    Přečteno: 451×
    Ahoj

    po nejake automaticke aktualizaci v opensuse 11 a kde 4.1.2 mi zacal problem s prehranim DVD. Kaffeine na mne zacalo rvat, ze nema kodeky. Pritom je vse nainstalovano tak, jak driv. Nestalo se nekomu neco podobneho?

    Odpovědi

    9.10.2008 17:50 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD a opensuse
    Tak jsem to dnes zkusil vyresit, vyhazel jsem vse, co se tyce prehravani v kaffeine, tj. Kaffeine, xine, kodeky... a zkusil znovu nainstalovat. Kaffeine, ktere si s sebou vyzadalo jeste xine proslo bez problemu, pak jsem zkusil "http://opensuse-community.org/codecs-kde.ymp" a skoncil jsem stejne jako driv:
    libxine1-1.1.15-44.pm.0.x86_64 obsoletes xine-lib < 1.1.15-44.pm.0 provided by xine-lib-1.1.12-8.1.x86_64
    
        [ ] replacement of xine-lib-1.1.12-8.1.x86_64 with libxine1-1.1.15-44.pm.0.x86_64
        [ ] neinstalovat libxine1-1.1.15-44.pm.0.x86_64
    
    
    java-1_5_0-sun-plugin-1.5.0_update15-12.1.i586 vyžaduje jre-1.5.0-sun-32 = 1.5.0_update15-12.1, ale tento požadavek nemůže být splněn
    neodinstalovatelní poskytovatelé:java-1_5_0-sun-1.5.0_update15-12.1.i586[Main Repository (NON-OSS)]
                       java-1_5_0-sun-1.5.0_update15-12.1.i586[repo-non-oss]
        [ ] downgrade of java-1_5_0-sun-1.5.0_update16-1.1.i586 to java-1_5_0-sun-1.5.0_update15-12.1.i586
        [ ] Ignore some dependencies of java-1_5_0-sun-plugin
        [ ] neinstalovat java-1_5_0-sun-plugin-1.5.0_update15-12.1.i586
    
    Co ted? Kdyz udelam downgrade javy, bude mi zase porad viset v aktualizacich coby bezpecnostni aktualizace. Bod cislo jedna je jeste vypecenejsi, sice mi nabizi nahradit libxine za xine-lib, ale ve skutecnosti to nejde, jedine neinstalovat...

    Ostatne, neni to prvni "dependency hell", uz mi v aktualizacich nejaky cas visi krusader 1.99.1, ktery vyzaduje kdebase4-4.0.60. Predchozi verze spokojene spolupracuje s 4.1.2.

    Zacinam si pripadat jak ve Windows :-(
    9.10.2008 18:14 Dotmindes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD a opensuse
    Ja som mal s tymto podobny problem.Najlepsie by bolo keby si si nainstaloval mplayer a mas pokoj.Ja som to vyriesil tak.Ale je tu aj ine riesenie mozno ti to pomoze:

    http://www.linuxos.sk/forum/14690/index.html

    Na spodu je riesenie...nainstalovat balicek libxine1-codecs... samozrejme musis mat repozitar packman,alebo proste nejaky ktory tieto balicky obsahuje.
    9.10.2008 19:34 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD a opensuse
    Dobre, pkus o nainstalovani libxine1-codecs. Samozrejme to bude chtit libxine1 a tady je vysledek:
    libxine1-codecs-1.1.15-44.pm.0.x86_64 vyžaduje libxine1 = 1.1.15, ale tento požadavek nemůže být splněn
    neodinstalovatelní poskytovatelé:libxine1-1.1.15-44.pm.0.i586[Packman_Repository]
                       libxine1-1.1.15-44.pm.0.i686[Packman_Repository]
                       libxine1-1.1.15-44.pm.0.x86_64[Packman_Repository]
        [ ] Ignore some dependencies of libxine1-codecs
        [ ] replacement of xine-lib-1.1.12-8.1.x86_64 with libxine1-1.1.15-44.pm.0.x86_64
        [ ] neinstalovat libxine1-codecs-1.1.15-44.pm.0.x86_64
    
    Dam tedy nahrazeni xine-lib a jsem tam, kde jsem byl:
    libxine1-1.1.15-44.pm.0.x86_64 obsoletes xine-lib < 1.1.15-44.pm.0 provided by xine-lib-1.1.12-8.1.x86_64
    
        [ ] replacement of xine-lib-1.1.12-8.1.x86_64 with libxine1-1.1.15-44.pm.0.x86_64
        [ ] neinstalovat libxine1-1.1.15-44.pm.0.x86_64
    
    Nejaky napad? Ja se priznam, ze jsem v koncich...
    9.10.2008 20:48 Dotmindes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD a opensuse
    Mne ukazovalo presne to iste(bol to asi nejaky konflikt tych knihovien a nechcelo sa mi hladat presne zavadu) tak som sa nastval a preinstaloval cely opensuse.Hned po instalacii som pridal repozitar packman,pridal ten kodek cez yast a tiez mplayer.Potom som dal klasicky online update a nakoniec update kde 4.1

    Vlastne aj teraz to robim lebo davam opensuse na laptop.Prave mi prebieha update...

    Inak ti poradit neviem,lebo ten konflikt som nevyriesil.Pri instalacii xine asi musis zaskrknut alebo odskrknut nieco ine no v tom ti neporadim lebo som to vyriesil tym mojim sposobom...

    Ak pouzijes moj sposob tak ti radim xine kodek pridat pri instalacii.
    9.10.2008 20:51 Dotmindes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD a opensuse
    Este jeden dotaz.Neviem ci pri instalacii budes mat ten kodek.To som si asi zle zapamatal.Ak nie tak hned po instalacii ho nainstaluj.A urcite ti teraz nejde nainstalovat ani mplayer.ten nainstaluj tiez po instalacii s packmana...
    10.10.2008 08:41 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD a opensuse
    Preinstalaci nic nevyresim, az tak windowsoidni to snad zas neni.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.