Hru Warhammer: Vermintide 2 (ProtonDB) lze na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do pondělí 24. listopadu.
Virtualizační software Xen (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 4.21. Podrobnosti v poznámkách k vydání a přehledu nových vlastností.
Evropská komise schválila český plán na poskytnutí státní pomoci v objemu 450 milionů eur (téměř 11 miliard Kč) na rozšíření výroby amerického producenta polovodičů onsemi v Rožnově pod Radhoštěm. Komise o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Společnost onsemi by podle ní do nového závodu v Rožnově pod Radhoštěm měla investovat 1,64 miliardy eur (téměř 40 miliard Kč).
Microsoft v příspěvku na svém blogu věnovaném open source oznámil, že textové adventury Zork I, Zork II a Zork III (Wikipedie) jsou oficiálně open source pod licencí MIT.
První prosincový týden proběhne SUSE Hack Week 25. Zaměstnanci SUSE mohou věnovat svůj pracovní čas libovolným open source projektům, například přidání AI agenta do Bugzilly, implementaci SSH v programovacím jazyce Zig nebo portaci klasických her na Linux. Připojit se může kdokoli.
Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Řeším stejný problém a také budu vděčný za každou radu. Už jsem pochopil, že se jedná o jakousi minimalisticko verzi linuxu, ale nevím jak z toho ven, abych opět nabootoval do prostředí gnome.
Mám Ubuntu Hardy 8.04 a po pokusu zavést nové jádro 2.6.24.3 (mysím že tak nějak to bylo), mi při startu vyskakovala hláška Kernel panic - not syncing: VFS: unable to mount root fs on unknown block (0,0) a tak jsem zprvu startoval ze starší verze jádra a v pohodě, ale pak jsem zkusil zovna zavést toto jádro a když opět kernel panic, dal jsem recovery mode a už z toho neumím nalézt cestu zpět :(
zkoušel jste i nové ubuntu 8.10? možná je problém právě v té sata vypalovačce... zkusit volby u sata na biosu popř různé volby pro ide při zavádění jádra...
Ahoj,ja mam tiez ten isty problem,skusal som instalovat KUBUNTU 8.10 aj 32 / 64 bit verziu a stale to iste ,vzdy skoncim v BusyBoxe...Jedine co som rozbehal bola 32bit verzia Mandriva 2008.1 CZ,ta slape bez problemov,ale chcel som vyskusat to nove prostredie KDE4...Mam Atlhon X2 64bit 3800+,Asus M2V-vm dosku,3Gb Ram dual channel,ide disk 120GbMaxtor(testovaci),onboard grafiku 6150GF,dvd LG-H54N
Dakujem
Tiskni
Sdílej: