3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Zatím se mi nikde nepodařilo najít program, který by dodatečně šifroval provoz běžně užívaných programů
Nic takového není, protože běžně užívané programy
mohou používat různé vzájemně neslučitelné protokoly (např. SIP/RTP a H.232).
Nicméně je možné šifrovat na nižší úrovní pomocí šifrovaných tunelů (např. openvpn) nebo rozšířeních IP jako je IPsec.
Pokud se omezíte na protokol RTP, existuje šifrovaná varianta SRTP, kterou některé programy umí.
Vzhledem k tomu, že SRTP je nezávislé na SIP, tak existuje i RTP proxy, která umí dodatečně šifrovat, tak jak jste si to představoval. Na její jméno si ale nevzpomínám.
jako je třeba Skype.
Skype je údajně již šifrovaný, nicméně z toho, co se o něm ví, tak provozovatel sítě má možnost libovolný hovor dešifrovat.
jedinou volbou použít Twinkle
Používáte někdo s úspěchem nějaký jiný program, který šifrování zvládá?Pouzivam ihu, ktery umi i sifrovat.
To šifrování přes VPN vypadá zajímavě. Můžete se prosím více rezepsat nebo doporučit literaturu? Jak už jsem psal. Ani jeden z počítačů nemá veřejnou IP a nejsou ve stejné síti. Jeden ADSL a druhý WIFI privátního poskytovatele.
Jinak jsem začal testovat Gizmo. Zatím jsem neměl možnost otestovat hovor mezi dvěma účastníky, ale zkušební hovor byl v lepší kvalitě než u Skype.Nevíte někdo, jestli se síť Gizma taky tvořená tím, že si dělá servery z jednotlivých účastníků? Na stránce s odkazy na software jsem našel několik způsobů šifrování. Jsou všechny spolehlivé? Jak kvalitní je třeba SRTP? Jak otestovat, jestli Gizmo po zaškrtnutí šifrování opravdu šifruje? Napadlo mě jen, že by ho měl jeden účastník zapnuté a drhý vypnuté. To mi ale moc spolehlivé nepřipadá.
arecord | oggenc
a na druhé straně mplayer
.
Tiskni
Sdílej: