Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Chybí popis problému.
Mohu jen dodat, že mně to na Gentoo funguje (kromě v čistých X11 aplikacích, protože je chyba v scim démonovi, ale to se dá obejít správným locale). Tohle mám v .xinitrc:
scim -d export XMODIFIERS="@im=SCIM" export GTK_IM_MODULE="scim" export QT_IM_MODULE="scim"
Podle mě váš návod pouze umožní používat scim v čistých X11 aplikacích. Tj. ne v aplikacích, které používají GKT nebo Qt.
Dále nastavuje čínské řazení znaků pro všechny aplikace, což asi taky nebudete chtít.
Ale je možné, že Debian scim řádně opatchoval, takže se chová jinak. Taky je možné, že GTK/Qt uživatelské rozhraní ke scimu je v samostatných balíčcích.
Moje čtyři řádky způsobí to, že se uživateli po přihlášení spustí scim a v GTK/Qt aplikacích se po stisku Ctrl+Mezerník zobrazí panel scimu a po stisku nějakého písmene seznam možných doplnění.
Problém s čistými X11 aplikacemi (např. xtermem) je, že musí běžet ve správně lokalizovaném prostředí, aby se domluvili se scimem.
To lze zajistit tak, že si danou aplikaci dočasně pustíte s podporovaným locale (to pravděpodobně dělá váš příkaz export LC_CTYPE=zh_CN.UTF-8
) nebo si v konfiguračním souboru scimu /etc/scim/global změníte hodnotu volby /SupportedUnicodeLocale na vaše locale.
scim -d export XMODIFIERS="@im=SCIM" export GTK_IM_MODULE="scim" export QT_IM_MODULE="scim"Byl bych velmi vděčný z polopatický postup či alespoň nasměrování k informacím, které by mi mohly pomoci můj problém vyřešit. Velmi děkuji...
Pusťte si dva emulátory terminálu (např. xterm).
V prvním spusťte scim příkazem scim
bez parametru -d. Takto budete vidět všechna jeho hlášení a kdykoliv jej budete moci ukončit pomocí Ctrl-C. Sledujte, jestli se neobjevila nějaká chybová hláška.
V druhém terminálu nastavte proměnnou GTK_IM_MODULE a spusťte GTK aplikaci příkazem GTK_IM_MODULE="scim" APLIKACE
.
Např. GTK_IM_MODULE="scim" gtk-demo
spustí demonstraci GTK toolkitu, kde v levém sloupci zvolíte ukázku Dialog and Message Boxes a v novém okně se přesunete do pole pro vstup textu (Entry 1) tak, aby tam blikal kurzor, a pak stikněte kombinaci Ctrl-Mezerník pro vyvolání vstupní metody scimu.
Sledujte chybová hlášení v obou terminálech.
Funguje to? Někde na obrazovce by se měl objevit panel scimu. Pak, podle nastavené vstupní metody by mělo být možné začít skládat požadovaný znak, přičemž někde kolem kurzoru by se mělo rozbalit okno se seznamem možných dokončení.
Tiskni
Sdílej: