abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | Zajímavý článek

    Máirín Duffy a Brian Smith v článku pro Fedora Magazine ukazují použití LLM pro diagnostiku systému (Fedora Linuxu) přes Model Context Protocol od firmy Anthropic. I ukázkové výstupy v samotném článku obsahují AI vygenerované nesmysly, např. doporučení přeinstalovat balíček pomocí správce balíčků APT z Debianu místo DNF nativního na Fedoře.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    včera 04:55 | Zajímavý software

    Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.12. 12:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    12.12. 04:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 03:55 | Nová verze

    Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 03:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 01:33 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    11.12. 18:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.12. 17:44 | Nová verze

    U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.

    Martin Tůma | Komentářů: 15
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (23%)
     (15%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 460 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    Dotaz: F klavesy v terminale

    6.11.2008 10:40 frufru
    F klavesy v terminale
    Přečteno: 227×
    dobry den, mam nasledovny problem, ktory sa mi nedari vyriesit ani po dlhsej dobe. mame informacny system, os na serveri je redhat(4.7), databaza informix. koncova klientska aplikacia je win klient ktory chodi pod wine bez problemov. problem nastava s terminalovou verziou aplikacie. pod os win xp pri pripojeni cez putty funguje spravne. pod ubuntu(alebo debianom) v prostredi gnome cez gnome-terminal nefunguju spravne F klavesy (F1,F2,...) ktore su nevyhnutne na pracu s aplikaciou. pod putty mi F klavesy (od F1 po F12) generuju kody [11~ [12~ [13~ [14~ [15~ [17~ [18~ [19~ [20~ [21~ [23~ [24~. v gnome terminale su kody ine a to OP OQ OR OS [15~ [17~ [18~ [19~ [20~ [21~ [23~ a F12 nevypisuje nic. nema niekto dobru radu kde by sa to spravanie klaves dalo nastavit? staci mala napoveda (skusal som si nastudovat info o termcap aj o terminfo ale nie je mi jasne ci idem spravnym smerom). a este jedna otazka. bude problem na strane servera alebo bude treba nieco zmenit na strane klienta? za kazdu radu dopredu dakujem.

    Odpovědi

    Nemem9aa avatar 6.11.2008 10:51 Nemem9aa | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: F klavesy v terminale
    Tohle by me taky zajimalo. Mam podobny problem s jinou aplikaci. Zatim to resim linuxovym portem putty. Taky jsem zjistil, ze klasicky xterm se chova lepe, ale neni to uplne ono.
    6.11.2008 11:13 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: F klavesy v terminale
    infocmp ?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.