Apple představil čipy M6 a M5 Ultra, Mac mini s M6 nebo M5 Pro a Mac Studio s M5 Max nebo M5 Ultra.
Firefox 157 přinese zapnutou podporu rastrového grafického formátu JPEG XL. Založena je na v Rustu napsané implementaci jxl-rs používané i v Chrome a Chromiu.
Vanilla OS 3 „Reunion“ byl vydán. Tato na Debianu „Sid“ založená desktopová distribuce s transakčními aktualizacemi „neměnného“ základního systému (ABRoot) nově podporuje architekturu arm64 (vedle x86-64), podporuje reprodukovatelné sestavení většiny balíčků a vylepšuje systémové nástroje. Vlastní meta-správce balíčků APX nyní používá Distrobox v2 a je dostupný i pro jiné distribuce.
Řemínky pro Apple Watch, bezdrátová sluchátka nebo nabíjecí adaptéry. Takovou nabídku našli v uplynulých dnech příslušníci Celního úřadu v Liberci při kontrole kamenného obchodu na Náchodsku. Celkem zde zadrželi 3 035 kusů zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originální výrobky, jejich hodnota by podle odhadu přesáhla 10,8 milionu korun.
Byla vydána verze 31.1 textového editoru GNU Emacs. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Webový prohlížeč Waterfox (Wikipedie), fork Firefoxu, byl vydán ve verzi 6.7.0. Postaven je na jádru Gecko ESR 153.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.17.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Přidána byla základní podpora gamepadů. Opraveno bylo několik zranitelností. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Americká technologická společnost Apple loni v Irsku na daních zaplatila 17 miliard dolarů (zhruba 350 miliard Kč). To představovalo 40 procent celkové částky, kterou firma odvedla na dani z příjmů po celém světě. Vyplývá to z účetních výkazů podniku. Platbu výrazně zvýšilo rozhodnutí Soudního dvora EU z roku 2024, podle něhož měl Apple doplatit Irsku na daních 13 miliard eur (313 miliard Kč).
CrossPoint Reader je open-source alternativní firmware pro menší, levné čtečky, vybavené cca čtyřpalcovým e-ink displejem. Zahrnuje aplikaci pro čtení e-knih a webový server pro konfiguraci a přenos souborů po síti. Verze 1.0 byla vydána v únoru 2026. Recenze současné verze 1.5 vyšla na Linux Weekly News.
Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
. Výsledek - nefunguje DVD. ani simple ani s menu. Některá dvd naskocí alespoň menu, u jiných běží zvuk a u dalších nic. stejný problém s vob. to samé s mpeg2. Naběhne černá obrazovka a to je vše. log občas hlásí worningy typu ptr != current_date apod.
libnav, libdvdread a další jsem zkoušel různé kombinace bez výsledku. ffmpeg stable i testing - bez výsledku. libmeg2,libmpeg3 - taky nic.
vrátil jsem zpátky verzi 0.8.6i a vše funguje jak má.
Nemáte někdo nějaký nápad kde vězí zádrhel? Díky
mě jede (verze 0.9.6, USE="X a52 aac alsa arts cdda cddb dbus dc1394 dvb dvd fbcon ffmpeg flac fontconfig hal id3tag libgcrypt libnotify matroska mmx modplug mp3 mpeg musepack ncurses nsplugin ogg opengl oss png qt4 rtsp speex sse stream svg theora truetype vorbis xinerama xml xosd xv -aalib (-altivec) -atmo -avahi -bidi -cdio -debug -dirac -directfb -dts -esd -fluidsynth -ggi -gnome -gnutls -httpd -jack -kate -libass -libcaca -libv4l2 -lirc -live -lua -optimisememory -pulseaudio -pvr -remoteosd -samba -schroedinger -sdl -sdl-image -seamonkey -shout -skins (-svga) -taglib -twolame -upnp -v4l -v4l2 -vcd -vcdinfo -vcdx -vlm (-win32codecs) -x264 -zvbi")
Tiskni
Sdílej: