abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | IT novinky

    Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 13:22 | IT novinky

    Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Pozvánky

    Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Nová verze

    86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1799 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Bezduvodne spousteni dhclient

    14.11.2008 17:58 Franta Gajdůšek | skóre: 15 | blog: co_me_prave_napadne
    Bezduvodne spousteni dhclient
    Přečteno: 232×
    Mam problem v ubuntu. Na notebooku pouzivam stridave dve pripojeni(oboje kabel, stejna sitovka). Na jednom potrebuji nastavit adresu pres dhcp, na druhem mam adresu statickou. Doted jsem to resil prepisovanim souboru /etc/network/interfaces. Jenze dhclient proste nepochopitelne bezduvodne nastavuje adresu jaka se mu zlibi, ikdyz podle /etc/network/interfaces mam adresu statickou. Nevim jestli nekdo ma v siti dhcp server, ale to neni pro me podstatne(ikdyz toto je mozna duvod proc se to projevilo timto zpusobem az ted. Uplne odstavit dhclient nechci, protoze v druhe siti ho potrebuji, uz tak staci ze musim editovat dva soubory.

    PS: kdyz jsem delal z notebooku router, musel jsem u dhclienta zakazat jeho vlastni vnitrni adresu, aby nepridelil adresu i sam sobe(odstavt jsem ho nemohl protoze z vnejsku jsem potreboval ziskat adresu pres dhcp od UPC na vnejsi rozhrani).

    Momentalne jsem zakomentoval uplne vsechno v /etc/dhcp3/dhclient.conf, takze adresu zatim neprideluje, ale tim jsem predpokladam dhclienta uplne odstavil. Edit: takze neodstavil, opet se adresa zmenila.

    Dotaz zni: proc dhclient prideluje adresu i tehdy(a i na ty rozhrani), kde ma byt staticka adresa? Lze, a pripadne jak, se tohoto znacne nelogickeho chovani zbavit? Diky.

    Odpovědi

    14.11.2008 18:35 akomano | skóre: 16 | blog: Došiel čaj v kávomate | Malacky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezduvodne spousteni dhclient
    Na tvojom mieste by som rozhraniu pridelil iniciálne statickú adresu a v prípade, že potrebuješ DHCP, tak by som spustil sudo dhclient <rozhranie>. Prípadne si pridal do toolbaru na to tlačítko. Ale nepúšťal by som DHCP klienta automaticky. Nemá ako vedieť, kedy po ňom jeho služby nexceš.
    Ja vim, on vi, a ty sed, nano!
    14.11.2008 18:37 Franta Gajdůšek | skóre: 15 | blog: co_me_prave_napadne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezduvodne spousteni dhclient
    Zda se ze problem nezpusobuje samotny dhclient, ale nejake avahi, resp. avahi-autoipd. A to i po vypnuti /etc/init.d/avahi-daemon. Zatim jsem mu sebral prava ke spusteni(/usr/sbin/avahi-autoipd). Takze ani toto nepomaha, dokonce ani nastaveni adresy pres kde klikato. Navic si stezuje do logu ze co vsechno nejde spustit(jak jsem se ho snazil odstavit).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.