Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
pokud je to pul megabajtu za vterinu, tak
mozna limitujici faktor bude transparetni http proxy a propustnost smerem k disku, pokud to je nejaka vykopavka disk, ktery neumi dma a sekvencni pristup ma nekde kolem (6Mb/s), tak asi ve spickach posle cely stroj nekam, pokud bude mit dost paralelnich spojeni a vetsina bude http provoz (mozna se ale mylim a tech 128Mib ram to bude stihat v narazovkach kompenzovat... ale v trvlejsich spickach uz asi bude ten disk poznat)
projevit by se to mohlo prilis velkym poctem vlken squidu, spolu s cekanim na diskovy i/o... s tim, ze nekdo poleze na netu jinam a bude cekat na odpoved dns a bude chvili trvat, nez se doprepinaji procesy/vlakna a dostane se na radu odpovidani dns dotazu (prvni zpozdeni), druhy bude u vytvareni http spojeni, nez se zase doprepina do toho kteryho vlkna squidu (druhy zpozdeni - handshake pri vytvoreni spojeni) a dalsi kolecko, nez se poslou data tam a zpet a mezi tim pripadne nacachuji (treti zpozdeni)
hadam, ze ve dvaceti kompech(lidech) i pokud se budou snazit je 5 vterin premrstena hodnota pro celkovy zpozdeni ale to je skutecne jen hadani z kristalove koule...
jestli disk umi dma, tak uz to muze brzdit asi jen pamet(swapovani), protoze bind si drzi pri behu celou cache v pameti a squid pro zmenu indexy a dalsi drobnosti... ale zase jen v pripade ze bude 20 uzivatelu i spousta vytizenych squidu... i kdyz spis nez swapovani bude monohem vetsi zpomaleni v dusledku prepinani kontextu(vyprazdneni TLB a procesorovych cache a front a vubec vseho co neovlivnite a je dusledek lacine x86 architektury) v celkovym souctu asi tak zpomleni pul na pul proti cekani na nacteni stranky z disku pri cache hit a cekani na volny diskovy i/o blokovany v dusledku swapovani nebo ukladani squidem do cache
jestli tam pobezi vytizeny mail server, tak bych asi jeste doporucil "nscd" nebo podobnou vec, ktera dela cache pro resolver v glibc, aby glibc resolver nemusel vyrabet dns dotazy a posilat je pres loopback bindu, tak sahne (skoro) primo do nscd cache. malinko to odlehci a urychli i kdyz neni vytizeny mail/news server... i kdyz o nesech se nic nepsalo a spammery snad tolerovat nebudete.
Tiskni
Sdílej: