Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení obrazovky i audia připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 2.3.
Včera skončila upstream podpora PHP 8.0. Podporované verze jsou 8.1, 8.2 a 8.3.
Představen byl herní notebook TUXEDO Sirius 16 - Gen1 s 16,1palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 8jádrovým CPU AMD Ryzen 7 7840HS a GPU AMD Radeon RX 7600M XT 8 GB. V konfiguraci si lze vybrat až 96 GB RAM. Hmotnost notebooku je 2,3 kg. Koupit jej lze s nainstalovaným TUXEDO OS nebo Ubuntu 22.04 LTS. Cena začíná na 1 699 eurech (41 500 korun).
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní dospěl do verze 1.0.0.
LibreOffice Viewer je zpět na Google Play. Byl tam již dříve, ale kvůli chybovosti byl v roce 2020 odstraněn. Pravidelně aktualizovaný LibreOffice Viewer lze instalovat také z F-Droidu.
Byla vydána OpenMandriva Lx 5.0 s kódovým názvem Iodine. Po více než roce a půl od předchozí stabilní verze 4.3. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Ansel (GitHub) je program pro úpravu digitálních fotografií. Jedná se o fork Darktable. Autorem je Aurélien Pierre, bývalý vývojář Darktable.
Microsoft předal realtimový operační systém Azure RTOS nadaci Eclipse (Microsoft, Eclipse). Nově se jmenuje Eclipse ThreadX (Wikipedie) a k dispozici je pod licencí MIT. Detaily ve FAQ.
Dobrý deň prajem. Chcem zakázať, respektíve zmeniť zobrazovanie banerov rôznych serverov.
Napriklad pre apache: Apache/2.2.3 (CentOS) Server at test.domain.com Port 80
Potom pre SSH: SSH-2.0-OpenSSH_4.3
atď...
Proste aby prípadný útočník mal staženú, respektíve znemožnenú identifikáciu použitého softwaru. Dá sa to nejako jednoducho nastaviť globálne alebo je treba nastaviť každý server zvlášť? Ak to treba všetko zvlášť, je niekde na nete nejaký sumár, nejaké howto? Na servery používam CentOS 5.2
Vopred ďakujem za všetky odpovede.
Apache:
http://httpd.apache.org/docs/2.2/mod/core.html#serversignature
http://httpd.apache.org/docs/2.2/mod/core.html#servertokens
OpenSSH:
Upravit SSH_VERSION ve version.h a prekompilovat.
Pro dalsi sluzby vzdy podobne, precist dokumentaci nebo zdrojaky a podle toho postupovat.
No - o tom apache som sa docital prakticky hned po odoslani prispevku , ale co sa tyka toho SSH - bez prekompilovania to nejde? Niezeby som mal s kompilaciou problem, ale predsalen, na produkcny server je predsa vhodnejsi repozitar.
Tiskni
Sdílej: