V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
Ahoj,
mel by jsem dotaz k rychlosti disku na teto konfiguraci.
Blade od HP (2x intel XEON), VMWare ESX 3.5 , FC switch, HP EVA 4400.
Kdyz na teto konfiguraci zkusim neco jako dd if=/dev/zero of=/mnt/data/test bs=1024 count=20000000,
tak dostanu rychlost kolem 240 MB/s. Je to normalni? Cekal jsem ze to bude neco kolem 300.
Diky za info.
To bude taky záležet na tom, jaké jsou tam disky a u tohohle testu i filesystém.
Cekal jsem ze to bude neco kolem 300.
Proč vlastně? V nějaké dokumentaci je napsáno, že by to mělo mít tuhle rychlost?
Disky jsou tam tyhle "300 GB 15,000 rpm FC" v RAID5, filesystem XFS, ale ikdyz zkusim hdparm -t , tak dostanu podobny vysledek, takze v tom by jsem problem nevidel. Proste jsem mel dojem ze na tehle konfiguraci to bude rychlejsi, na podobnom rychlost se dostanu s rychlymi SATA disky v RAID10.
Nepisete vse: Jak rychle mate FC porty (1,2,4Gbps...), jake (a jak nastavene) cache na poli, v jake konfiguraci mate disky na poli.
BTW, na SATA to mozna dostanete, ale jakou rychlost dostanete pro sto takovych ukolu soucasne ?
Tiskni
Sdílej: