Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.
Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).
V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.
Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.
Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.
Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po vložení DVD Fedora 8 (werewolf) - se nabutuje, dam instalovat softver a vytvořit oddíly podle vzoru. Nastavím se eth0, jazyk dám češtinu klavesnici czech qwertz. Dám si nainstalovat všechny balíky, jak web server tak na vývoj softweru, ale při instalacimi to vyhodí chybu že došlo k vyjímce.
Přiložil jsem do přílohy fotku co my to nahlasí, teda nahlasí toho víc, ale pro ilustraci jsem přidal jen jedno foto.
Priste prosim do bugzilly :) Ale jinak..
1) F8 uz neni podporovana, protoze vysla F10, ale zkuste se kouknout na fedoraunity projekt, mozna budou mit respinovana media s opravami co se objevily po vydani medii pro F8, nebo pouzijte novejsi Fedoru
2) Textovy mod instalace taky neni zrovna podporovany, doporucuje se pouzivat graficky a pokud to neni mozne, tak alespon instalaci pres VNC
3) Ten traceback je pekny, ale bylo by ho potreba videt cely (+ si myslim, ze jsem tu chybu stejne videl, ale uz je to docela davno a v novejsich verzich by mela byt opravena)
Myslím, že takhle vypadal traceback v F8, když se člověk pokusil v textovém módu instalovat balík s firmwarem pro Intel®...něco. Anacondě se nelíbil právě ten znak ®. Respin to snad řešil. A instalovat F8 dneska je opravdu nerozumné.
Jo taky si myslim, ze to byla ta chyba unicode konverze v textovem rezimu
chybu jsem našel, nefunguje jim tam jazyk čeština pořádně, dal jsem anglicky a faká to jak víno, ja jsem čech jak poleno proto mně zlákalo že je tam čeština. A mám to v textovém modu, protože jsem dal grafickej mód a automaticky mně to hodilo do textového a to nevím proč, no teda nespíš to bude tím že mám starší PC na lterém to instaluju je tam pentium II nebo III. Mám to prakticky na zkoušku, abych se v tom trošku naučil.
Tiskni
Sdílej: