Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zdravim vsechny,
skompiloval jsem vanila jadro 2.6.25 a pouze sem u nej zaskrtnul volbu ext2 primo do jadra a povolil init ram dist. Potom sem si udelal initrd a prihodil isolinux. Udelal iso a zkusil nabootovat.
Jadro nastartuje potom pripoji ram dist a v momente kdy by melo spustit linuxrc ho nespusti a misto toho napise ze nenaslo "/etc/init.d/rcS" coz je logicky protoze ho v ramdisku nemam. No a potom se spusti konzole.
Nesetkal jste se nekdo s timhle. Muj nazor je ze mam spatne udelany ram disk. V podstate v nem je jen linuxrc, busybox a nejake nejnutnejsi dev. Zadne moduly, zadne knihovny.
Uz sem s tim zabyl spoustu casu a porad bez vysledku, ani strycek google neporadil.
Jadru se predava parametr initrd=cesta_k_ram_disku
init
říká jádru, jaký program má spustit po připojení /
.
Init jsem skousel - bez uspechu Bude to tim ze tam nemam zadny knihovny. Budu muset jeste skompilovat GNU C Lib.
Pokud mas staticky slinkovanej busybox, tak knihovny nepotrebujes, mas spravne nastavenej parametr root=/dev/ram0 ? Jinak i do ramdisku staci nakopirovat binarky a knihovny ze systemu kdyz se cloveku nechce patlat s busyboxem a spol...
Vypis isolinux.cfg
DEFAULT linux
LABEL linux
KERNEL bzImage
APPEND initrd=initrd.gz root=/dev/ram0 rw
busybox sem staticky kompiloval a vsechny utility ktery sem skousel fungovali, ale ty knihovny nevim jaky mam skopirovat.
Prijde mi to ale divny. Jadro snad nepotrebuje knihovny k tomu aby spravne nabootovalo.
Vypis linuxrc
#!/bin/ash
export PATH=.:/:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin
echo 'Hello ....'
Tiskni
Sdílej: