Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Zdravim vsechny,
skompiloval jsem vanila jadro 2.6.25 a pouze sem u nej zaskrtnul volbu ext2 primo do jadra a povolil init ram dist. Potom sem si udelal initrd a prihodil isolinux. Udelal iso a zkusil nabootovat.
Jadro nastartuje potom pripoji ram dist a v momente kdy by melo spustit linuxrc ho nespusti a misto toho napise ze nenaslo "/etc/init.d/rcS" coz je logicky protoze ho v ramdisku nemam. No a potom se spusti konzole.
Nesetkal jste se nekdo s timhle. Muj nazor je ze mam spatne udelany ram disk. V podstate v nem je jen linuxrc, busybox a nejake nejnutnejsi dev. Zadne moduly, zadne knihovny.
Uz sem s tim zabyl spoustu casu a porad bez vysledku, ani strycek google neporadil.
Jadru se predava parametr initrd=cesta_k_ram_disku
init
říká jádru, jaký program má spustit po připojení /
.
Init jsem skousel - bez uspechu Bude to tim ze tam nemam zadny knihovny. Budu muset jeste skompilovat GNU C Lib.
Pokud mas staticky slinkovanej busybox, tak knihovny nepotrebujes, mas spravne nastavenej parametr root=/dev/ram0 ? Jinak i do ramdisku staci nakopirovat binarky a knihovny ze systemu kdyz se cloveku nechce patlat s busyboxem a spol...
Vypis isolinux.cfg
DEFAULT linux
LABEL linux
KERNEL bzImage
APPEND initrd=initrd.gz root=/dev/ram0 rw
busybox sem staticky kompiloval a vsechny utility ktery sem skousel fungovali, ale ty knihovny nevim jaky mam skopirovat.
Prijde mi to ale divny. Jadro snad nepotrebuje knihovny k tomu aby spravne nabootovalo.
Vypis linuxrc
#!/bin/ash
export PATH=.:/:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin
echo 'Hello ....'
Tiskni
Sdílej: