CreepyLink.com je nový zkracovač URL adres, 'díky kterému budou vaše odkazy vypadat tak podezřele, jak je to jen možné'. Například odkaz na abclinuxu.cz tento zkracovač převádí do podoby 'https://netflix.web-safe.link/logger_8oIlgs_free_money.php'. Dle prohlášení autora je CreepyLink alternativou ke zkracovači ShadyURL (repozitář na githubu), který dnes již bohužel není v provozu.
Na blogu Raspberry Pi byla představena rozšiřující deska Raspberry Pi AI HAT+ 2 s akcelerátorem Hailo-10 a 8 GB RAM. Na rozdíl od předchozí Raspberry Pi AI HAT+ podporuje generativní AI. Cena desky je 130 dolarů.
Wikipedie slaví 25. výročí svého založení. Vznikla 15. ledna 2001 jako doplňkový projekt k dnes již neexistující encyklopedii Nupedia. Doména wikipedia.org byla zaregistrována 12. ledna 2001. Zítra proběhne v Praze Večer svobodné kultury, který pořádá spolek Wikimedia ČR.
Po více než dvou letech od vydání předchozí verze 2.12 byla vydána nová stabilní verze 2.14 systémového zavaděče GNU GRUB (GRand Unified Bootloader, Wikipedie). Přehled novinek v souboru NEWS a v aktualizované dokumentaci.
Google Chrome 144 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 144.0.7559.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Microsoft zveřejnil zdrojový kód XAML Studia a uvolnil ho pod MIT licencí. XAML Studio je nástroj ze světa Windows, určený pro tvorbu uživatelského rozhraní aplikací pomocí XAML (Extensible Application Markup Language). Stalo se tak zhruba po osmi letech od prvního prohlášení Microsoftu, že se tento kód chystá zveřejnit.
TimeCapsule, 'časová kapsle', je jazykový model trénovaný výhradně na datech z určitých míst a časových období, aby se tak napodobila autentická slovní zásoba, způsob vyjadřování a názory dané doby. Na Hugging face jsou k dispozici modely natrénované na historických textech dostupných v oblasti Londýna mezi lety 1800 až 1875.
Radicle byl vydán ve verzi 1.6.0 s kódovým jménem Amaryllis. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.
Zemřel Scott Adams, tvůrce komiksových stripů Dilbert parodujících pracovní prostředí velké firmy.
Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru (6.1.0). Jedná se o první vydanou stabilní verzi 6, která je nyní oficiálně preferovanou a doporučovanou verzí, namísto předešlé verze 5. Více o Knot Resolveru 6 je možné se dočíst přímo v dokumentaci.
Dec 23 09:32:28 pheek-laptop kernel: [15698.657067] usb 4-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 4 Dec 23 09:32:29 pheek-laptop kernel: [15698.852758] usb 4-2: configuration #1 chosen from 2 choices Dec 23 09:32:29 pheek-laptop kernel: [15698.858527] ipwtty 4-2:1.0: IPWireless converter converter detected Dec 23 09:32:29 pheek-laptop kernel: [15698.859161] usb 4-2: IPWireless converter converter now attached to ttyUSB0Pokud se snazim pouzit gnome ppp to pise
--> Ignoring malformed input line: ";Do NOT edit this file by hand!" --> WvDial: Internet dialer version 1.60 --> Cannot get information for serial port. --> Initializing modem. --> Sending: ATX3 ATX3 OK --> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 OK --> Modem initialized. --> Sending: ATM1L3DT*99# --> Waiting for carrier. ATM1L3DT*99# CONNECT --> Carrier detected. Waiting for prompt. --> Connected, but carrier signal lost! Retrying... --> Sending: ATM1L3DT*99# --> Waiting for carrier. ~[7f]}#@!}!}!} }/}#}%B#}%}%}&(Jxp.z~~[7f]}#@!}!}"} }/}#}%B#}%}%}&(Jxp}0y~~[7f]}#@!}!}#} }/}#}%B#}%}%}&(Jxpz}'~~[7f]}#@!}!}$} }/}#}%B#}%}%}&(Jxp}]w~~[7f]}#@!}!}%} }/}#}%B#}%}%}&(Jxp[17]})~~[7f]}#@!}!}&} }/}#}%B#}%}%}&(Jxp) ~~[7f]}#@!}!}'} }/}#}%B#}%}%}&(JxpCt~~[7f]}#@!}!}(} }/}#}%B#}%}%}&(Jxp'k~~[7f]}#@!}!})} }/}#}%B#}%}%}&(JxpM}5~~[7f]}#@!}%}*} }$[1b]n~~[7f]}#@!}%}#} }$[05]r~ NO CARRIER --> No Carrier! Trying again. --> Maximum Attempts Exceeded..Aborting!! --> Disconnecting at Tue Dec 23 09:36:12 2008AT prikaz pouzivam AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0 Detekce oznamovaciho tonu je vypnuta, poradi nekdo?
Tiskni
Sdílej: