Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Zdravím. Snažím se do routeru ( Asus WL-500g Premium verze 2 ) protlačit firmware DD-WRT. Teď tam běží firmware od Olega.
Router uvedu do jakéhosi "recovery" módu, tedy při odpojeném napájení držím reset čudlik a připojím napájení. Power ledka bliká. Potud vše ok.
Nyní se k němu připojím, kabel je na lan portu 1, na 192.168.1.1 pingám, vše pořád ok.
Spustím tftp 192.168.1.1, zapnu trasování packetů či co to je (trace), přepnu se do binárního módu (binary) a zkusím poslat firmware - put dd-wrt.v24_mini_asus.trx
Dostane se mi této hlášky:
sent WRQ <file=dd-wrt.v24_mini_asus.trx, mode=octet> received ACK <block=0>
Co to znamená ? Jestli tohle chápu dobře, tak rozhodně nebyl odeslán celý firmware. Netuší někdo, kde je zrada ?
get ASUSSPACELINK\x01\x01\xa8\xc0 /dev/null put image.trx
Něco mám pořád špatně. recover.sh mi skončil s "Transfer timed out". Nedaří se mi tam ten firmware protlačit :(
No. Celou noc jsem zkoušel různými způsoby nahrát dd-wrt přes tftp, ale nepovedlo se. Před chviličkou jsem stáhl okenní prográmek tftp2.exe (dá se najít na dd-wrt homepage) a přes windows nahrál firmware. Netuším, kde jsem dělal chybu ...
Ještě jedna věc. Tu windows utilitku jsem zkusil pod wine a po doplnění jedné chybějící knihovny ( MFC42.DLL, wine si postěžuje, pokud ji nenajde ) funguje bez problémů.
A jste v té složce, kde máte ten firmware? já osobně na tomto stroji mám X-WRT, které vychází z OpenWRT a když se připojuju přes tftp, tak předtím stojím v adresáři, kde mám openwrt-brcm-2.4-squashfs.trx. Dělám to pod rootem a vše ok. Jinak určitě tam jde zadat i nějak cestu k xxx.trx, ale takto je to jednoduší.
Případně tam zkuste dát OpenWRT a pak na to DD-WRT to pak flashnout přes web nastavení.
Jen bych ještě dodal, že je asi lepší zadávat ipadresy atd. přes webové rozhraní, je to jednoduší a udělá to to samé. Tedy aspoň, pokud to děláš v OpenWRT.
Tiskni
Sdílej: