Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
zdarec, trochu sem se hrabal v raidu a chtel bych si ujasnit co je nejlepsi pro swap partition.
Mam dva disky, md0 je /boot raid1, pak je na kazdym disku 2GB swap bez raidu, pak md0 / zbytek v raid1.
Nicmene, pri procitani ruznych clanku sem narazil na doporuceni vlastne vsech 3 zpusobu pro swap,
prvni varianta se mi moc nelibi, predpokladam ze by to pak jelo (nebo spis nejelo) bez swapu v pripade padu jednoho disku?
druha varianta je v poradku, nicmene ta treti by mela byt jeste lepsi (asi za predpokladu ze maj vsechny swap stejnou
prioritu v etc/fstab), jadro samo umi vyuzivat obe najednou. Predpokladam ze pak pri padu disku to jadro
automaticky pozna a pouzije jenom tu jednu funkcni swap? Nebo je lepsi to udelat jinak?
diky xtas
nn je to sw raid, slo mi o to kdyby to treba kvuli tomu vadnymu disku zatuhlo, abych to moh vzdalene restartovat a fungovalo to nez tam dojdu to resit, nebo pokud tam bude spare disk aby se rozjela synchronizace. Takze zustanu u ty 3.. dik
Tiskni
Sdílej: