Kdo chce podpořit společnost Nintendo v jejím boji proti open source softwaru (Ryujinx, yuzu, …), může si koupit Nintendo budík Alarmo za 100 dolarů. Za jak dlouho bude na budík naportován Doom?
Včera měl na Maxu premiéru film Money Electric: The Bitcoin Mystery (Tajemství Bitcoinu). Tvrdí, že Satoshi Nakamoto je bitcoinový vývojář Peter Todd. Ten to odmítá.
Tým soulscircuit pracuje na open source přenosných počítačích pilet 5 console a pilet 7 tablet postavených na Raspberry Pi 5. V plánu mají kampaň na Kickstarteru.
Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Google, aby otevřela svůj obchod s aplikacemi Google Play konkurenci. Uživatelé systému Android mají získat více možností stahovat aplikace a platit za transakce v nich uskutečněné. Rozsudek navazuje na loňský verdikt poroty týkající se tvůrce hry Fortnite, firmy Epic Games.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.3. Vylepšena byla správa notifikací i vlastní vzhled.
Organizace Free Software Foundation Europe u příležitosti včerejšího Dne Ady Lovelace vydala pod licencí CC BY-SA (Uveďte původ - Zachovejte licenci) půlhodinový animovaný film Ada & Zangemann - Příběh softwaru, skateboardů a malinové zmrzliny vycházející ze stejnojmenné knížky (online verze ve francouzštině).
Byla vydána nová verze 1.11.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace. S vydáním verze 1.11 se předchozí verze 1.10 stala novou LTS verzí nahrazující verzi 1.6.
Byla vydána nová verze 6.8 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.6.
Byla vydána nová stabilní verze 6.8 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o LTS verzi. Pro komerční uživatele byla prodloužena podpora ze 3 na 5 let.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.2 (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovky v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Zdavím všechny.
Jednak jsem se přišel pochlubit, že by už vše mělo s Kubuntu být v pořádku:
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz, ~2.4GHz
Memory: 1280MB RAM
Card name: NVIDIA GeForce FX 5200
Chip type: GeForce FX 5200
DAC type: Integrated RAMDAC
Display Memory: 128.0 MB
a opět bych požádal o radu...
Zkoušel jsem teď instalaci a vyběhla mi konečně instalační tabulka. Otázkou je, kam instalovat? Disk mám rozdělen na C,D,E,F,G, kdy na C jsou Windows a na D bych chtěl Kubuntu, ale v te tadulce se zobrazují s čísly 1,5,6,7,8. Pokud by pořadí odpovídalo, neodpovídá ovšem to, že by D=5 mělo být prázdné, protože se hlásí s cca 2000 zaplněnými z cca 26000, ale méně(vůbec) zaplněný disk není žádný další.
Otázka č2: Pro zvolený disk mám zvolit jednu z možností:
žurnálový soubor systému Ext3
soubor systému Ext 2
žurnálový soubor systému Reiser FS
žurnálový soubor systému XFS
žurnálový soubor systému JFS
soubor systému FAT16
soubor systému FAT32
ntfs
odkládací
nepoužívat
Takže, když to chci jednoduše nainstalovat...?
mount /dev/sdaX /media ls /media umount /mediaMísto sda to může být třeba hda nebo sdb, záleží na HW počítače. Jinak Linux potřebuje alespoň 2 oddíly - 1 / a 1 swap, asitak o velikosti RAMky. I když paměti máš dost, tak možná swap nebude potřeba. Asi nejlepší by bylo vybraný oddíl smazat a vytvořit velký / a swap (odkládací) kolem 1GB. S FS je to asi jako s volbou politické strany Já bych dal ext3 (na swap jde jenom odkládací), ale určitě někdo řekne, že je lepší třeba XFS . Určitě ne FAT ani NTFS.
A jaký mají tedy ty politické strany programy? Tedy, v čem je rozdíl???
díky, to bych zvládl, ale chci fungovat I na Windows..., jako mít nainstalovány oba systémy, tudíž každý na jiném oddíle, bo ho potřebuje každý jinak naformátovaný..., takže přeci nemůžu pro Kubuntu nechat celý disc...
Vaše motto je asi hodně přesné... ))
Tak tam mám na C Windows, a na D Kubuntu, E odkládací a pak své F,G,H, jenže ve Windows se mi oddíly F,G,H hlásí jako disky D,E,F a když jsem teď instaloval Windows až po Kubuntu, tak se na něj nedostanu...
rovnou mi začnou najíždět Windows bwz bootovací tabulky, co že chci spustit.
A další problém bylo to, že když jsem byl v Kubuntu, tak jsem zaboha nemohl najít cokoli jako ekvivalent "Tento počítač", kde bych viděl ty zbylé oddíly... - jak s nimi tedy mám komunikovat???
Vždycky se doporučuje instalovat Linux až po instalaci Windows. Proč? Protože Windows jsou "agresivní" a bez ptání přepíšou MBR.
Situaci můžeš napravit tak, že nastartuješ nějakou live distribuci (myslím, že z toho CD, ze kterého jsi instaloval, jde nastartovat live distribuce) a budeš muset obnovit Grub.
joj, já jsem strašný nedočkavec... už jsem to ůplně přeinstaloval.
ale předtím mi to dělalo neplechu při instalaci na Ext3, tak jsem tomu dal JFS, a teď jsem to znovu zkusil na Ext3 a vyšlo to a dokonce už ani není problém toho, že bych tam neměl ty ostatní disky... Ale s tím internetem to pořád nechce spolupracovat, protože jsem připojený jen k druhému pc který má přímé připojení a nasdílené pro mě. ta naše "domásí síť" jakoby spadá do sítí Windows, tak nevím, jestli to Kubuntu vůbec zvládne...
Tiskni Sdílej: