3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Nemáte někdo zkušenosti s aplikací Gadmin-rsync? Hledám nějakou jednoduchou aplikaci s grafickým rozhraním na zálohování po síti. Mám 3 PC (Win i MacOSX) a jeden s openSUSE 11 kde chci zálohovat. Zkoušel jsem Grsync, ten ale bohužel neumí časový rozvrh s několika úlohama. Potřebuji, aby se mi zesynchronizovaly adresáře 1x denně postupně z různých počítačů...Gadmin-rsync se mi zdálo nejvhodnější, ale nejde mi nastavit zálohovací úlohu po síti. PC jsou připojeny k openSuse přes smb. Pokud zadám novou zálohovací úlohu, tak po zadání remote serveru, složky, přístupového jména a hesla, portu, mi to vyhodí chybu...Error: The local private key does not exist. Zálohovací úloha pak samozřejmě neproběhne...Zkoušel jsem se dívat i do nápovědy, ale tam není nic, ani na stránkách aplikace. Netušíte někdo co s tím?
Ahoj,
co s tim to netusim, ale co to zkusit obracene? Na stanicich nasdilet adresare, ktere chces synchronizovat a potom je skriptem z OpenSuse pres rsync synchronizovat. Nebude to sice v grafice, ale zase to bude fungovat
Nazdar,
ano, aj ja by som to riesil obratene, a pouzil na to cron + rdiff-backup
Asi jsem se nevyžvejknul úplně nejlíp...v podstatě mi jde o totéž...na jednotlivých stanicích mám vysdílené adresáře, které chci synchronizovat a přistupuju k nim z openSuse přes smb. Chtěl jsem ale využít grafické nadstavby pro rsync (Gadmin-rsync), kde lze naklikat jak synchronizaci, tak časy synchronizací...synchronizace v rámci 1 počítače funguje naprosto spolehlivě, ale já právě potřebuju synchronizovat po síti...Přiznám se, že raději dávám přednost aplikacím s grafickým rozhraním (takhle podobně funguje pod Win Synchredible...), s tvorbou skriptů nemám zkušenosti
Ahoj,
nemas se ceho bat, bude to opravdu jednoduchy. Nejdriv si udelas jednuduchy skript kam napises neco takveho:
#!/bin/bash
/usr/bin/rsync -a /adresar/odkud/synchronizovat /adresar/kam/synchronizovat
a ulozis ho treba do adresare /root/bin pod jmenem synchronizace.sh a udela ho spustitelny
chmod 700 /root/bin/synchronizace.sha
potom uz staci jen pridat jeden radek do souboru /etc/crontab
25 6 * * * root /root/bin/synchronizace.sh
to znamena spoustet kazdy den v 6:25 a restartnes cron
/etc/init.d/cron restart
a je to
Principielně to asi chápu Ještě bych se tedy rád zeptal...Pokud je těch adresářů víc (stačí všechny příkazy napsat pod sebe do jednoho skriptu?). A pokud jsou na síti, přístupné přes smb sdílení, musím ty adresáře nejdřív namountovat, nebo to lze nějak ošetřit, aby se nemuseli klasicky mountovat a v jaké tvaru se píše adresář a přístupová hesla? Pokud to takto pak funguje, mám nějakou vizuelní kontrolu o stavu synchronizace, případně nějakých chybách.?
Díky za rady.
Prikazu muzes mit ve skriptu kolik chces, spusti se jeden po druhem, jestli potrebujes nejdriv pripojit nasdileny adresar na windows tak takhle by to cele asi vypadalo.
mount -t cifs //server/sdileni /mnt/adresar -o username=user,password=heslo
rsync -av /mnt/adresar /kam/chces
2>&1 >> /tmp/rsync.logumount /mnt/adresar
cat /tmp/rsync.log | mail -s "Log ze synchronizace" tvuj@mail.cz
rm /tmp/rsync.log
Do souboru rsync.log se bude zapisovat vystup i pripadne chyby ze synchronizace a nakonec ho dostanes mailem.
Tiskni
Sdílej: