LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Zdravím,
co si myslíte z hlediska životnosti o použití SSD MLC 8G do serveru (DHCP, NAMED, IPTABLES, SENDMAIL)?
CentOS 5.2
- bez swap
- ext3 noatime, nodiratime, commit=120
- /var/log /var/tmp /tmp do /tmpfs
Díky za vaše názory.
Dobrý den, toto by mne také zajímalo, ale asi to nikdo zatím nezkoušel? Napadá mne k tomu toto:
- co ext2 raději než ext 3?
- když budete mít logy do tmpfs, jak se pak dozvíte co se stalo při případném selhání?
- nebylo by lepší použít Enterprise SSD disk raději než klasický SSD (výrobce se chlubí, že má vyšší životnost než SAS disky)?
A ještě mi vrtá hlavou otázka, proč používat tyto disky do takovéhoto serveru.
Napadá mne jedině, že by mohly být tiché, ale to u serveru asi není ten pravý důvod.
Pak také, že jsou rychlé, ale to u popsané konfigurace není zvlášt potřeba.
Otázkou je, zda to tedy stojí za to riziko, nebo zda není lepší tam vrazit klasické disky
u kterých "víte co to udělá". Nic proti zkoušení novinek.. ale zkombinace selhání bez logů
bych měl strach..
Tiskni
Sdílej: