abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.8. 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    17.8. 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    17.8. 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2418 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: Jak jednoduse pridat zdroje ?

    19.1.2009 08:34 Petr Drlik | skóre: 26 | Bernartice nad Odrou
    Jak jednoduse pridat zdroje ?
    Přečteno: 289×
    Mam MDK 2009 64b a jelikoz nemam rychle pripojeni k internetu a nechce se mi stale vymenovat DVD, nakopiroval jsem si dodatecne na HD obe instalacni DVD. (podotykam, ze nacteni behem instalace nafachcilo, nacetly se hdlisty z obou DVD, a po vymene DVD ve fazi, kdy se mely zacit nacitat data se objevila bila obrazovka). Po nakopirovani do adresaru napr. Dvd1, Dvd2 a zadani [CTRL]-A (jako v MDK 2008) se objevilo pripojeni na internetove zdroje (spatne). Az kdy jsem zvolil mysi moznost pridani zdroju, vsiml jsem si, ze je tam pouzito [CTRL]-A u dvou moznosti pridani zdroju (asi chyba). Takze az pote jsem postupne zadal vsechny zdroje z meho HD. Musel jsem ale pozdeji aktualizovat system, a vsechny mnou pracne vytvorene zapisy zmizly.

    1. Setkal se nekdo s podobnym chovanim pri kopirovani DVD(v prubehu instalace) na HD? (bila obrazovka)

    2. Lze napsat nejaky textak ve kterem bych mel napsane zdoje, pote jej spustit, aby se mi opetovne pridaly me zdroje z meho HD? Spusteni souboru, jak doporucuje kniha, prida a zapise zdroje DVD.

    3. Lze nejak opravit to dvojnasobne [CTRL]-A v pridavani zdroju?
    Kdyby se bříza nestyděla, tak hoří i pod vodou !

    Odpovědi

    19.1.2009 14:16 Petr Drlik | skóre: 26 | Bernartice nad Odrou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jednoduse pridat zdroje ?
    K tomu bodu 2. Mohl bych napsat napr. nejaky soubor, kde by byl zadan napr. tento radek(a dalsi)?

    urpmi.addmedia DVD1_contrib /home/Petr/DVD1/X86_64/contrib/ with media_info/hdlist.cz

    Tento soubor by vzdy spustil a pridaly by se mi tyto zdroje a nemusel bych je opet pracne zadavat ?

    Dik
    Kdyby se bříza nestyděla, tak hoří i pod vodou !

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.