Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Tvoje tvrdenie sa s tým Dušanovým navzájom nevylučuje.
Musíš zistiť, ktorá komponenta ďalej spracúva maily po spamassassinovi - u mňa napríklad procmail. Keď to zistíš, budeme Ti (možno) vedieť pomôcť viac. Takto len varíme z vody a nie každý má na to náladu. Mohol by si na začiatok napísať, o ktorom mailovom serveri hovoríme - Sendmail? Postfix? Courier? Exim? ESMTP? SSMTP? Qmail? Apage satanas - Exchange? Alebo iný?
procmailrc si pozeral vo svojom home, alebo v etc? Napríklad mazanie a triedenie spamu môže byť v /etc/procmailrc, takže platí rovnako pre všetky mailove schránky. Ale .procmailrc môže takisto existovať aj v home adresári daného užívateľa, ak má každý iné nároky na rozhodovanie či chce spam mazať, alebo len presúvať do zložky spam, alebo oboje v závislosti od spam-level. Takže ak to Tebe nefunguje a ostatným áno, tak by som hľadal v čom sa Tvoj procmailrc líši od toho, čo majú tí ktorým to funguje. Okrem toho si v procmaili môžeš zapnúť logovanie a pozrieť či v logu niečo múdre nebude.
DROPPRIVS=no :0hbfw: spamassassin.lock * < 512000 * !^X-Spam-Checker-Version: | /usr/bin/spamc :0 * ^X-Spam-Flag: YES /var/spool/mail/spam :0 * ^*tests=BAYES_99* /var/spool/mail/spam
Takže procmail to vráti späť do /var/spool/mail/ - a tam sa moje znalosti končia... Odtiaľ to asi opäť vyzdvihne postfix a ďalej to doručuje, ale v ktorom konfiguráku hľadať zradu, to neviem.
... ak je ale problém len v tom, že to doručuje a ty nechceš aby to doručovalo, tak treba len prepísať /var/spool/mail/spam
na /dev/null
Spamassassin (navzdory svojmu názvu) spamy nemaže. On ich len označí hlavičkou, prípadne dopíše niečo do subjektu. Čo sa deje ďalej, to už rieši buď mailserver, alebo priamo klient.
Tiskni
Sdílej: