Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.
OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).
Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Dobry den.
Vedel by mi prosim Vas niekto poradit ako nastavit pc s 2x eth?
Mam adsl modem s vnutornou ip 192.168.1.x/24, k nemu mam pripojeny wifi router s ip 192.168.1.y/24, ktory je v rezime AP. Ako branu a dns pre wifi AP pouzivam ip adsl modemu. Obe zariadenia su v rovnakej podsieti.
To s cim si neviem rady je, ze ako nakonfigurovat PC s dvomi sietovkami tak, aby routovalo spojenie medzi adsl modemom a wifi AP, s tym, ze by sa ip tychto zariadeni (adsl modem a wifi ap) nemuseli menit (aby sa pc mohlo hocikedy odpojit a vsetko fungovalo postarom, bez potrebnej konfiguracie...).
Dakujem za kazdy podnet k teme.
LuCKy
caf,
nechapem preco to chces routovat cez PC ked uz mas router aj AP prepojene?
Ahoj.
Praveze nemam router a chcem sa jeho kupe vyhnut (vela zapojenych zariadeni do el.siete).
ADSL modem ma len 1xTCP port a Wifi AP tiez len 1xTCP port... :(
LuCKy
RJ45 port...asi .... pochybuju jestli se nemylim...2 IP ze stejneho rozsahu na jednom stroji asi nepujdou....nemusis kupovat routwer, ale switch plne postaci
RJ45 port...asi .... pochybuju, jestli se nemylim 2 IP ze stejneho rozsahu na jednom stroji asi nepujdou.Nemusis kupovat router, ale switch plne postaci
JJ, RJ45 samozrejme. Tiez som sa docital, ze zrejme routovat dve IP v rovnakom rozsahu nepojde, takze to asi bude pravda... Smola kua...
Ak je to teda tak, tak Vam obom dakujem za rady. ;)
LuCKy
O peniaze nejde, len som chcel pouzit to co mam...
ADSL modem asi nepredam, kto by to kupil... Wifi AP mam komu predat a tak som to aj planoval, chcel som kupit ASUS WL-500gP V1 ale malo to slabi signal (nastastie som ho mohol pred kupou odskusat priamo doma).
Ako Wifi AP pouzivam WLine 3000g, ktore mi vyhovuje jeho silou signalu (vramci celeho dvojpodlazneho domu + dvor, nie je absolutny problem), kde pri tom ASUS-e bol problem uz pri vzdialenosti 5m vramci jedneho podlazia...
Keby som nasiel adekvatnu nahradu za ten moj WLine 3000g co sa sily signalu tyka a malo by to vyhody ASUS 500gP (viac portov, usb, firmware), tak nerozmyslam a idem do toho ale ist na to metodou pokus - omyl (nieco kupit a nebude vyhovovat), to nie...
LuCKy
Kup si switch a je to ... 300,- Kc snad mas
zustane ti vyhovujici AP. Nebo potom externi antenu na k tomu WL-500gP...ale to bude uz drazsi
Vytvoř mezi těma síťovkama bridge (dokumentace):
ifconfig eth0 0.0.0.0
ifconfig eth1 0.0.0.0brctl addbr bridge
brctl addif bridge eth0 brctl addif bridge eth1
A potom jako interface pro komunikaci se světem použij ten bridge (takže na něm nastav svou IP). A nebo prostě kup switch 
v posledním příkazu chybí odřádkování, s tím wysiwygem je prd domluva
Tak toto vypada nadejne.
Este musim doinstalovat bridge-tools a vyskusam to, vecer nebol cas...
Vlastne vytvorim novy interface, nastavim mu IP v rozsahu mojej vnutornej siete... Bude sa na to PC dat dostat aj nadalej cez SSH?
Dakujem!!! ;)
LuCKy
Samozžejmě, z pohledu ostatních PC to bude stejný jako předtím...
Super Limoto, dakujem Ti!!!
Podvecer to skusim. ;)
LuCKy
Parada, funguje to. Net funguje aj ssh.
Len jedna vec mi nejde. Z toho pc sa nedostanem na net. Nefunguje ping, takze ani aktualizacia systemu.
Vypise: connect: Network is unreachable
Pre bridge nefunguje gateway? V resolv.conf mam nameserver nastaveny... Alebo v com moze byt problem...?
Este raz vdaka.
LuCKy
A určitě tu gateway nastavuješ na interface bridge, ne náhodou na ethX?
Tiskni
Sdílej: