abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1838 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: adsl - pc - wifi ap

    21.1.2009 11:58 LuCKy
    adsl - pc - wifi ap
    Přečteno: 444×

    Dobry den.

    Vedel by mi prosim Vas niekto poradit ako nastavit pc s 2x eth?

    Mam adsl modem s vnutornou ip 192.168.1.x/24, k nemu mam pripojeny wifi router s ip 192.168.1.y/24, ktory je v rezime AP. Ako branu a dns pre wifi AP pouzivam ip adsl modemu. Obe zariadenia su v rovnakej podsieti.

    To s cim si neviem rady je, ze ako nakonfigurovat PC s dvomi sietovkami tak, aby routovalo spojenie medzi adsl modemom a wifi AP, s tym, ze by sa ip tychto zariadeni (adsl modem a wifi ap) nemuseli menit (aby sa pc mohlo hocikedy odpojit a vsetko fungovalo postarom, bez potrebnej konfiguracie...).

    Dakujem za kazdy podnet k teme.

     

    LuCKy

    Odpovědi

    21.1.2009 12:47 plm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    caf,

     nechapem preco to chces routovat cez PC ked uz mas router aj AP prepojene?

    21.1.2009 13:23 LuCKy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    Ahoj.

    Praveze nemam router a chcem sa jeho kupe vyhnut (vela zapojenych zariadeni do el.siete).

    ADSL modem ma len 1xTCP port a Wifi AP tiez len 1xTCP port... :(

     

    LuCKy

    21.1.2009 16:31 w
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    RJ45 port...asi .... pochybuju jestli se nemylim...2 IP ze stejneho rozsahu na jednom stroji asi nepujdou....nemusis kupovat routwer, ale switch plne postaci

    21.1.2009 16:32 w
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    RJ45 port...asi .... pochybuju, jestli se nemylim 2 IP ze stejneho rozsahu na jednom stroji asi nepujdou.Nemusis kupovat router, ale switch plne postaci

    21.1.2009 18:58 LuCKy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    JJ, RJ45 samozrejme. Tiez som sa docital, ze zrejme routovat dve IP v rovnakom rozsahu nepojde, takze to asi bude pravda... Smola kua...

    Ak je to teda tak, tak Vam obom dakujem za rady. ;)

     

    LuCKy

    21.1.2009 20:24 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap
    Ještě je asi nejlepší řešení, zahodit ten ADSL modem, koupit ADSL router se čtyřmi porty a rozumnou funkcionalitou a je to OK.
    21.1.2009 19:43 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap
    Přestaň výmýšlet složitosti ten modem a AP zkus prodat, kup třeba něco takového a máš ADSL modem, router AP point bez problémů. Jestliže to prasátko dovolí je samozřejmě hafo lepších řešení.

    21.1.2009 19:54 LuCKy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    O peniaze nejde, len som chcel pouzit to co mam...

    ADSL modem asi nepredam, kto by to kupil... Wifi AP mam komu predat a tak som to aj planoval, chcel som kupit ASUS WL-500gP V1 ale malo to slabi signal (nastastie som ho mohol pred kupou odskusat priamo doma).

    Ako Wifi AP pouzivam WLine 3000g, ktore mi vyhovuje jeho silou signalu (vramci celeho dvojpodlazneho domu + dvor, nie je absolutny problem), kde pri tom ASUS-e bol problem uz pri vzdialenosti 5m vramci jedneho podlazia...

    Keby som nasiel adekvatnu nahradu za ten moj WLine 3000g co sa sily signalu tyka a malo by to vyhody ASUS 500gP (viac portov, usb, firmware), tak nerozmyslam a idem do toho ale ist na to metodou pokus - omyl (nieco kupit a nebude vyhovovat), to nie...

     

     

    LuCKy

    21.1.2009 20:14 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap
    WLine 3000g obsahuje router s natováním zkusil bych prověřit možnosti nastavení. Mohlo by pak stačit dokoupit switch a jsme pouze u počtu krabiček
    22.1.2009 07:12 LuCKy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    So switchom by to fungovalo urcite, to problem nie je. Ide prave o ten pocet "krabiciek"... :D

     

    LuCKy

    21.1.2009 20:14 w
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    Kup si switch a je to ... 300,- Kc snad mas ;-) zustane ti vyhovujici AP. Nebo potom externi antenu na k tomu WL-500gP...ale to bude uz drazsi

    22.1.2009 07:18 LuCKy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    Mozno to nakoniec urobim tak, ze kupim aspon 4-port ADSL router a bude po probleme...

     

    LuCKy

    Limoto avatar 21.1.2009 22:26 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    Vytvoř mezi těma síťovkama bridge (dokumentace):

    ifconfig eth0 0.0.0.0
    ifconfig eth1 0.0.0.0
    brctl addbr bridge
    brctl addif bridge eth0 brctl addif bridge eth1

    A potom jako interface pro komunikaci se světem použij ten bridge (takže na něm nastav svou IP). A nebo prostě kup switch :-D

    Limoto avatar 21.1.2009 22:29 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    v posledním příkazu chybí odřádkování, s tím wysiwygem je prd domluva

    22.1.2009 07:22 LuCKy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    Tak toto vypada nadejne.

    Este musim doinstalovat bridge-tools a vyskusam to, vecer nebol cas...

    Vlastne vytvorim novy interface, nastavim mu IP v rozsahu mojej vnutornej siete... Bude sa na to PC dat dostat aj nadalej cez SSH?

    Dakujem!!! ;)

     

    LuCKy

    Limoto avatar 22.1.2009 11:29 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    Samozžejmě, z pohledu ostatních PC to bude stejný jako předtím...

    22.1.2009 12:34 LuCKy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    Super Limoto, dakujem Ti!!!

    Podvecer to skusim. ;)

     

    LuCKy

    22.1.2009 17:25 LuCKy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    Parada, funguje to. Net funguje aj ssh.

    Len jedna vec mi nejde. Z toho pc sa nedostanem na net. Nefunguje ping, takze ani aktualizacia systemu.

    Vypise: connect: Network is unreachable

    Pre bridge nefunguje gateway? V resolv.conf mam nameserver nastaveny... Alebo v com moze byt problem...?

    Este raz vdaka.

     

    LuCKy

    Limoto avatar 22.1.2009 17:53 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    A určitě tu gateway nastavuješ na interface bridge, ne náhodou na ethX?

    22.1.2009 17:58 LuCKy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: adsl - pc - wifi ap

    Pomohlo toto:

    echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
    
    route add default gw 192.168.1.x //ip brany
    
    
    Este raz DAKUJEM.
    
    
    
    LuCKy
    

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.