Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jednoduše zrušit ty dynamické disky ve windows a udělat normální. Prostě je to největší hovadina co jsi mohl udělat, ani uživatelé windows nedoporučují dynamické disky.
Teoreticky by to mělo jít připojit v linuxu - volba dynamické disky už v kernelu je ovšem zda je to použitelné nemám potuchy.
Mohli by ste mi odporucit ako vyriesit softwarovy raid aby bol funkcny aj pod Windowsom aj Linuxom zaroven?toto AFAIK neide, pokial nutne potrebujes, aby to bol RAID a aby bol pristupny z oboch OS, tak by som to riesil cez separatny stroj - fileserver, tam urobit RAID, nainstalovat a nastavit Sambu pre win a NFS pre linux, nejake navody ako na to najdse aj tu na Abicku
Ahoj,
Ja pouzivam Intel Matrix Storage a zatim bez problemu.
Kdyz ti prestane fungovat ten jejich software (to co se spousti po BIOSu) tak by v tom nemel byt celkem zadny problem. On to napr. Linux vubec nepouziva - on si sam podle metadat na disku zjisti struktura a pouziva vlastni softwareove reseni. Myslim ze Win jsou na tom podobne (ale to nemuzu tvrdit jiste), takze jestli se rozsipe, tak by si snad o data neprisel, jen by neslo z nich bootovat (teda pokud ti to nezmrvi metadata, ale ten soft je delanej tak ze by mel neco menit jen na expicitni pozadani uzivatele).
Tiskni
Sdílej: