Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Zdravím,
mám takový problém s FTPS (jedná se o CentOS 5.2 s ProFTPd). Samotný démon je nastaven dobře, když jsem zkusil iptables vypnout, spojení se povedlo bezproblému. Proto se chci zeptat, jaká pravidla jsou potřeba přidat iptables, popřípadě upravit konfiguraci ProFTPd, aby to fungovalo.
Poslední, na co server odpoví je příkaz PASV, další LIST už je bez odpovědi.
Děkuji za odpovědi
/etc/sysconfig/iptables-config
je řádek:
IPTABLES_MODULES=""
zkus do něj dát (nebo přidat pokud v něm už něco je):
IPTABLES_MODULES="ip_conntrack_ftp ip_nat_ftp"
ulož ho a potom napiš service iptables restart
a zkus se připojit k tomu ProFTPd a možná to bude chodit.
funguji tyhle moduly, kdyz je pouzito ftps????
Zdravím,
jdu to vyzkoušet. Ovšem taky jsem už kdesi četl, že tyhle moduly jsou u FTPS nanic...
To zalezi na tom, jestli je pouzito implicitni nebo explicitni sifrovani. Pokud je pouzito implicitni sifrovani, tak se ani jeden modul neuplatni. Pokud explicitni, tak se uplatni jenom ip_nat_ftp, po predani auth ssl/tls se ale uz ip_conntrack_ftp nedostane ke slovu. Spis to vypada, ze tazatel blokoval porty pro datovy prenos. Chtelo by to napsat vice info.
Děkuji za odpověď,
iptables jsou nastavené naprosto jednoduchým způsobem - veškerá příchozí komunikace je zakázána a v tom jsou výjimky (POP3, POP3S, HTTP, HTTPS, atd...). Jaké info máte namysli? Zkoušel jsem povolit jak ftps-data:tcp tak ftpsdata:tcp tak i ftpdata:tcp a ftp-data:tcp...
Pokud neblokujete odchozi spojeni ze serveru, tak se zkuste spojit v aktivnim rezimu. Pokud se vam podari navazat ridici spojeni (z prvniho prispevku usuzuji, ze ano), tak by se melo navazat i datove spojeni smerem ze serveru ven. Pokud vam toto bude fungovat, tak bych az potom resil povolovani prichoziho spojeni pro pasivni resim.
A je to explicitní šifrování...
soude podle ty 23 budes asi navstevnik z nyxu, ne?
Vůbec nevím o co se jedná, Google říkal něco o nyx.cz, ale o tom slyším prvně...
Tiskni
Sdílej: