Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Tak jsem tu zase... Nainstaloval jsem základní systém Archu. Teď bych tam potřeboval dostat KDE 4.
Rozhodl jsem se tedy přes Pacman nainstalovat: kdebase, xorg-server (a všechny balíky které to nabídlo s nimi.)
Když zadám "startx" xka naběhnout, ale nedaří se mi spustit KDE... Z dřívějších verzí jsem byl zvyklý na přidání "kdm" do daemonů v rc.conf, ale tady to na mě při restartu huláká, že "KDM" nemám. Přitom "Pacman -Ss kdm" KDM vůbec nenajde. tak kde je chyba?
Za další- Potřeboval bych, který ovladač nainstalovat (a pak jak zapsat do xorg.conf) aby jel obraz.. Mesa? Nechce se mi instalovat nějaký propr. protože zítra budu měnit grafiku.
pacman -Sy kde xorgpotom to bude ok. Ohledne grafiky zalezi co mas za grafiku
Ale to mi nainstaluje všechen balast kde 4?
Grafika je to GF 2 Ti, ale zítra půjde pryč a místo ní GF 6600 GT. Takže bych potřeboval nějaký driver, aby šla akorát grafika
Tak teď pro změnu řeším perfektní věcičku- kdm je opravdu v balíku workspace, ale po startu Xek mi nejde klávesnice, ani myš.
sudo pacman -S xorg
, alebo tak nejakDá se během zavádění systému nějak vstoupit do "tty???" Zatím se mi to nepodařilo...
DAEMONS=(... dbus hal ...)
Tak dbus a hal jsem zapomněl přidat. Zkusím to a dám vědět... ostatní balíčky instalované mám
Tiskni
Sdílej: