Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Tak jsem tu zase... Nainstaloval jsem základní systém Archu. Teď bych tam potřeboval dostat KDE 4.
Rozhodl jsem se tedy přes Pacman nainstalovat: kdebase, xorg-server (a všechny balíky které to nabídlo s nimi.)
Když zadám "startx" xka naběhnout, ale nedaří se mi spustit KDE... Z dřívějších verzí jsem byl zvyklý na přidání "kdm" do daemonů v rc.conf, ale tady to na mě při restartu huláká, že "KDM" nemám. Přitom "Pacman -Ss kdm" KDM vůbec nenajde. tak kde je chyba?
Za další- Potřeboval bych, který ovladač nainstalovat (a pak jak zapsat do xorg.conf) aby jel obraz.. Mesa? Nechce se mi instalovat nějaký propr. protože zítra budu měnit grafiku.
pacman -Sy kde xorgpotom to bude ok. Ohledne grafiky zalezi co mas za grafiku
Ale to mi nainstaluje všechen balast kde 4?
Grafika je to GF 2 Ti, ale zítra půjde pryč a místo ní GF 6600 GT. Takže bych potřeboval nějaký driver, aby šla akorát grafika
Tak teď pro změnu řeším perfektní věcičku- kdm je opravdu v balíku workspace, ale po startu Xek mi nejde klávesnice, ani myš.
sudo pacman -S xorg
, alebo tak nejakDá se během zavádění systému nějak vstoupit do "tty???" Zatím se mi to nepodařilo...
DAEMONS=(... dbus hal ...)
Tak dbus a hal jsem zapomněl přidat. Zkusím to a dám vědět... ostatní balíčky instalované mám
Tiskni Sdílej: