Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.
Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.
Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.
Server Groklaw, zaměřený na kauzy jako právní spory SCO týkající se Linuxu, skončil před 12 lety, resp. doména stále existuje, ale web obsahuje spam propagující hazardní hry. LWN.net proto v úvodníku připomíná důležitost zachovávání komunitních zdrojů a upozorňuje, že Internet Archive je také jen jeden.
Zkuste dát vga=ask
a trošku laborovat, jestli se neuchytí jiná volba. Mě se stalo něco podobného - snažil jsem se to (bez úspěchu) řešit tady na ábíčku, ale ten boot se nezasekl, akorát jsem nic neviděl na lcd monitoru během bootování, zjevilo se mi až gdm. Tty(1-6) nešly zobrazit vůbec, ale v x-kách už potom pracovaly bez problémů.
Hmm, tak jsem zkusil ubuntu a jeste jsem nenarazil na problem. Skoda, ac jsem debianista suse se mi libilo, bohuzel to asi neni to prave pro muj nb.
Mám R500 a opensuse 11.1 a to samé se mi taky děje.. Nepřišel jste někdo na to, čím by to bylo? A ještě by mě zajímalo, jakou jsi měl v openSUSE výdrž na baterii a jakou máš teď v ubuntu? Já mám totiž asi jen 1,5 až 2 hodiny, což je sakra málo.. A najde se i několik dalších problémů v opensuse.. Tobě všechno funguje v ubuntu?
Problém s černou obrazovkou po výběru v grubu byl vyřešen aktualizací biosu.
Tiskni
Sdílej: