Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Ahoj,
potřeboval bych poradit jak uděla v gnuplotu aby se mi maximální měřítko na ose y zobrazovalo podle maximální hodnoty. Prostě a jednoduše, jak udělám aby maximum v grafu bylo u horního okraje???(jde mi o to že pokud se na grafu oběví nějaká větší hodnota, měřítko se defaultně přízpůsobí tak aby ta maximalní honota byla u prostřed což má za důsledek nečitelnost nízkých hodnot viz obrazek)
předem děkuji
Hm, to je zvláštní. Můžete přiložit zdroják? Pokud se meze explicitně nenastaví, pak se graf přizpůsobí podle maxima - aspoň tedy normálně.
Samozořejmě tady je:
set terminal png large size 400,300
set output "data.png
set timefmt "%Y\/%m\/%d\/%H\/%M\/%S" #nastavi format casu pro x osu
set xdata time #prepne vykresleni casu na X osu
plot "data.txt" using 1:2 smoot bezier title"alfa" , "data.txt" using 1:3 smoot bezier title "beta"
replot
Můžu ještě ty data, jestli nejsou tajná? Ty překlepy jsou předpokládám jen v té verzi tady (smoot místo smooth atd)
Ano chyby ve sktiptu jsem opravyl(ale myslím že to gnuplot nějak schroustal protože vysledek je pořád stejný). Když jsem vypl proložení grafu přivkou tak maximální rozsah byl opravdu maximální hodnota(tečky). Ale já bych potřeboval aby se ten maximalní rozsah nebral z maxima hodnot ale z maxima funkční hodnoty proložené křivky.....
Aha, tak to jsem napoprvé nepochopil. Dokumentaace praví, že
If autoscale
is in effect, the ranges will be computed such that the plotted curve lies within the borders of the graph.
Což je ve vašem případě pravda, nicméně ten rozsah je moc velký rozsah. Viděl bych to na dotaz přímo u zdroje nebo nahlásit jako bug. Přijde mi protismyslné, aby se to takhle chovalo. Není to v nějaké novější verzi jiné?
Verzi gnuplotu mam: Version 4.2 patchlevel 3
Vubec netuším kam a co posílat a nedalo by se to teda nejak obejit. Ale ne kanonem na vrabce, nejak jednoduše?
Nastavit yrange natvrdo, jinak http://www.gnuplot.info/help.html zmiňuje mailinglist gnuplot-info@lists.sourceforge.net, tak tam se zeptat. Jestli je to bug, tak si toho všimne někdo z vývojářů, jinak vám nejspíš napíšou, jak by se to dalo obejít.
Tiskni
Sdílej: