Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Dobrý den,
zjistil jsem jednu nepříjemnou věc - v TeX Live 2007 v Ubuntu 8.10 mi to hází chybu, a to pokud v prezentaci v příkazu "\section" použiju znaky s diakritikou. K překladu používám z několika (pro mě důležitých) důvodů XeLaTeX. Možná mám někde chybu ve zdrojáku, ale ten samý projde v TeX Live 2008 pod Windows zcela bez problémů a prezentace se vysází tak, jak má.
Pro ilustraci uvádím ukázkový příklad:
\documentclass{beamer}
\mode<presentation>
\usetheme{Luebeck}
\usepackage[czech]{babel}
\usepackage{xltxtra}
\begin{document}
\begin{frame}
\frametitle{Osnova}
\tableofcontents
\end{frame}
\section{Ú}
\begin{frame}
\frametitle{Ú}
\begin{itemize}
\item{První}
\item{Druhý}
\item{Třetí}
\end{itemize}
\end{frame}
\end{document}
Pokud v "\section" uvedu znaky bez diakritiky, vše proběhne bez chyb. V opačném případě XeLaTeX zhroutí a vysype několik obrazovek chybových hlášek. Při prvním průběhu sice soubor projde, ale v okamžiku, kdy se při druhém průběhu pokusí vygenerovat obsah, tak spadne.
Netuší někdo, v čem by mohl být problém? (A není to v chybějícím "\usepackage{fontspec}" a/nebo "\usepackage{xunicode}" v hlavičce, podle dokumentace je automaticky zavádí balík "xltxtra".)
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: