Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.
OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).
Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Zdavim,jelikož se mi nedaři zprovoznit internetové bankovnictví KB (kvuli javu pluginu) a zprovoznit moji televizni kartu AverMedia Hybrid Expres slim HC81 a zjistil jsem že linux dokáže spustit Win tak jsem pátral ... použil jsem Virtualbox ale mam ted menší problémy jej zproveznit....1. zádrhel byl v tom že nemohl inicialicovat vboxdrv ten jsem vyřešil nakopírováním z /etc/inid.d do /dev tím jsem se dostal dál že mi to ukázalo již prostředí kde by se mel vindous spoštět (dříve i naistalovt), ale objevil se druhej problem kde jsem skončil, zde je vpis chyby:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nepodařilo se spustit virtualní počítač WinXP
The VirtualBox support driver which is running is from a different version of VirtualBox. You can correct this by stopping all running instances of VirtualBox and reinstalling the software. (VERR_VM_DRIVER_VERSION_MISMATCH).
Návratový kód: NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
Komponenta: Console
Rozhraní:IConsole {e3c6d4a1-a935-47ca-b16d-f9e9c496e53e}
----------------------------------------------------------------------------------------
no a tady končím .. návody jsem nejaký nešel ale ne pro fedoru a ja sije nedokážu uprait aby byli pro mě použitelné
jinak vlastnim Notebook MSI G700 s procesorem intel dual core 2GHz
----------------------------------------------------------------------------------
Jo a omlouvám se za formát v kterým je tento uryvek nápsán, při vkládání příspěvku to na mě frt řvalo takže jsem to jen upravil aby se to dalo vložit
No stáhl jsem si ho a istalace probehla sama jen jsem doinstaloval "yum install dkms" potom pres ln nakopiroval vboxdrv tak kam to chtelo ... a otevřelo se okno jenže se stale nepustil a vyhodil chybu co je výš
jo sory to jsem musel smáznout při upravách... mam fedoru 10
..a jak se překompilovává? jsem totiž začátečnik a tokle jsem ještě nedelal
http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads
verzi amd: Fedora 9 ("Sulphur") / 10 ("Cambridge") i386 | AMD64
All distributions i386 | AMD64Tu pak dej nainstalujes tak ze zapnes terminal prejdes do adresare kam sis stahnul tu instalacku a jako root zadas:
sh http://download.virtualbox.org/virtualbox/2.1.2/VirtualBox-2.1.2-41885-Linux_x86.runto by ti melo VirtualBox nainstalovat a i modul by se ti mel skompilovat pro tvoji verzi jadra. Sleduj vypis pokud vypise chybu tak ji sem hod. Pravdepodobne nez to zacnes instalovat budes potrebovat nainstalovat balicky jako:
kernel-headers gcc makestim kernel-headers si nejsem jistej, tusim ze ve fedore je ten balicek pojmenovanej neco jako kernel-development ci tak nejak
Dykymoc za rady, momentálně konečně nahrávam os na virtalni PC
make jsem měl nahraný
gcc to jsem donahrál
kernel-headers byl přímo stažen s gcc
jinak stačilo mi pod rootem zadat: sh 2.1.2/VirtualBox-2.1.2-41885-Linux_amd64.run
a jelo to pěkně samo :)
Tiskni
Sdílej: